RSMP | Trzeci tytuł dla Kajetanowicza?

Siedem emocjonujących i wymagających rund rozgrywanych na przestrzeni 10 miesięcy, co najmniej 1200 oesowych kilometrów, Subaru Impreza i jeden mistrzowski duet głodny rywalizacji - tak zapowiada się sezon 2012 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, reprezentujący Lotos Dynamic Rally Team, rozpoczną obronę mistrzowskiego tytułu Rajdem Lotos, w którym są niepokonani od dwóch lat. Drugą rundą RSMP będzie jubileuszowy, 40. Rajd Świdnicki.

Na początku czerwca zawodnicy ponownie spotkają się na Dolnym Śląsku, a dokładnie w kotlinie jeleniogórskiej, podczas Rajdu Karkonoskiego. W środku wakacji rywalizacja przeniesie się na Podkarpacie, gdzie rozegrany zostanie Rajd Rzeszowski.

Na drugi weekend września zaplanowano Rajd Koszyc - jedyną rundę krajowego czempionatu rozgrywaną poza granicami Polski. Jako przedostatni w cyklu rozegrany zostanie jeden z najstarszych na świecie, niezwykle prestiżowy i zawsze emocjonujący Rajd Polski - w tej jedynej obecnie szutrowej rundzie mistrzostw kraju Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zwyciężali dwa razy z rzędu. Finał RSMP 2012 rozegrany zostanie podczas Rajdu Dolnośląskiego.

Kajetan Kajetanowicz:

Rajdy są całym moim życiem i cieszę się, że stały się także istotną częścią działalności współpracujących z nami partnerów. Celem postawionym przede mną przez tytularnego sponsora zespołu są starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i w sezonie 2012 będziemy kontynuować rajdowy projekt Lotos Dynamic Rally Team.  Walka o trzeci tytuł mistrza Polski jest prawdziwym wyzwaniem i myślę, że osiągnięcie tego celu będzie wymagało jeszcze więcej wysiłku - tak jak u alpinistów każda wspinaczka, nawet na tej samej drodze, jest inna, bo inne są warunki, inni jesteśmy my sami. Wierzę, że ze wsparciem naszych partnerów - producenta paliw Lotos Dynamic i olejów Lotos, STP oraz CUBE. Corporate Release, który dołączył do nas w tym sezonie, z profesjonalnym, doświadczonym zespołem, z dodającymi niezwykłej siły i motywacji kibicami, możemy nadal reprezentować najwyższy poziom i znajdziemy nowy szczyt naszych możliwości. Nie osiadamy na laurach, nie popadamy w rutynę. Jestem pewien, że doświadczenie zdobyte wraz z ekipą techniczną Rallytechnology w trakcie ubiegłorocznych zmagań wykorzystamy w tym sezonie, by stać się jeszcze silniejszymi. Wspólnie stworzyliśmy profesjonalny zespół, który może rywalizować na najwyższym poziomie. Zdaję sobie sprawę, że stajemy przed trudnym zadaniem - walka o trzeci tytuł mistrza Polski z rzędu jest ogromnym wyzwaniem. Wiem, że oczekuje się od nas potwierdzenia szybkości i zrobimy wszystko, aby nie zawieść zaufania tych, którzy w nas wierzą.

Jarek Baran:

Rajdy to bez wątpienia dyscyplina wyjątkowa, tu wszystko dzieje się z niewiarygodną prędkością. Mam wrażenie, jakby wczoraj zakończył się sezon 2011, a już cały nasz Zespół jest gotowy do kolejnego. W ubiegłym roku każdy start wymagał ode mnie i Kajetana maksymalnej koncentracji, a nasz Lotos Dynamic Rally Team pracował na najwyższych obrotach. Nie inaczej będzie w tym roku. Czołówka Mistrzostw Polski rywalizuje na najwyższym poziomie na każdym metrze trasy. Czeka na nas 7 rund, a szczególnie pracowicie zapowiada się druga połowa sezonu, kiedy co 3 tygodnie będziemy stawać na starcie kolejnej eliminacji. Każdy z rajdów jest inny, ma swoją specyfikę. Jedne lubimy bardziej, inne mniej, ale każdy trzeba przejechać jak najlepiej i dać z siebie wszystko, aby obronić mistrzowski tytuł.

Prezentacja zespołu Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, reprezentującego barwy Lotos Dynamic Rally Team, odbędzie się w poniedziałek.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012

1. Rajd Lotos 17-19 lutego 2. Rajd Świdnicki 20-22 kwietnia 3. Rajd Karkonoski 1-3 czerwca 4. Rajd Rzeszowski 9-11 sierpnia 5. Rajd Koszyc 6-8 września 6. Rajd Polski 28-30 września 7. Rajd Dolnośląski 18-20 października

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

RSMP | Bębenki uzbrojone w Peugeota!

Polacy na mecie w Księstwie Monako

Kopecký nagrodzony statuetką Sportbest

Więcej o:
Copyright © Agora SA