RSMP | Bębenki uzbrojone w Peugeota!

Michał i Grzegorz Bębenkowie, jako pierwsi w tym sezonie odsłonili swą  rajdową broń na sezon 2012. We wtorek w Centrum Olimpijskim w Warszawie załoga Platinum Rally Team zaprezentowała Peugeota 207 Super 2000. Czteronapędówka z silnikiem o mocy 280 KM będzie wynajmowana z węgierskiej firmy Tagai Racing Technology

Sezon rajdowy startuje już w przyszły weekend w Trójmieście. Na początek zawodnicy zmierzą się z zimową edycja Rajdu Lotos Baltic Cup (17-19 lutego 2012). I to właśnie na Pomorzu bracia Bębenkowie pokonają pierwsze kilometry oesowe nowym samochodem - Peugeotem 207 Super 2000.

- Do tej pory przejechałem tym autem może ze 4 kilometry, gdy podpisywaliśmy umowę. Przed rajdem mamy zaplanowane testy, będzie szansa na około sto kilometrów - zdradza Michał Bębenek, który jest przekonany, że przesiadka do "puga" da mu możliwość nawiązania rzeczywistej walki z czołówką Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

- Nasz cel na ten rok to oczywiście pierwsza trójka w klasyfikacji. Wiadomo, że apetyt jest na zwycięstwo, ale Kajetana Kajetanowicza będzie bardzo trudno pokonać. On jest piekielnie szybki, bez względu na to, w co wsiada - mówi kierowca Platinum Rally Team. Rajdowi Mistrzowie Polski 2011, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran "swoje szczegóły" odsłonią dopiero w poniedziałek, 13 stycznia. Jednak, nieoficjalnie wiadomo już, że Lotos Dynamic Rally Team pozostaje wierny Subaru Imprezie R4 z Rallytechnology.

Michał i Grzegorz Bębenkowie, bracia z Bochni w RSMP zadebiutowali w 1998 roku w Kłodzku, podczas Rajdu Zimowego. Startowali wtedy Fiatem 125p. Przez lata sympatyczny team jeździł VW Golfem II, Oplem Kadettem gr. N, Renault Clio Williams gr N, Renault Megane gr. A, Toyotą Corollą WRC, wszelkimi ewolucjami Mitsubishi Lancera, a nawet Citroenem C2 R2 Max!

Ich najważniejsze osiągnięcia to czterokrotne pierwsze i drugie wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej RSMP oraz wiele tytułów mistrzowskich w klasach, w których rywalizowali.

W tym sezonie mają w planie 7 rajdów, czyli pełny cykl Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Polacy na mecie w Księstwie Monako

Kopecký nagrodzony statuetką Sportbest

Rajd Monte Carlo | Polski Fiat 125 w czołówce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.