Moto.pl Rally Team znów wygrywa!

Po dwóch tygodniach przerwy zawodnicy rywalizujący w 4turbo Motul Cup powrócili na warszawski tor na Służewcu. Warunki na trasie przypominały te ze słynnego Rajdu Monte Carlo. Był suchy asfalt, lód a także śnieg. Na tak ciekawych próbach nasz zespół, Moto.pl Rally Team, drugi raz z rzędu okazał się najszybszą załogą w swojej klasie

Na Służewcu pojawiło się ponad 50 załóg. Większość z nich to kierowcy różnych generacji Subaru Imprezy STI oraz Mitsubishi Lancerów Evolution. W klasie II, w której ściga się załoga  Moto.pl Rally Team, na starcie stanęło 8 załóg. Trzy w Citroenach Saxo, po dwie w Peugeotach 106 i 206 oraz jedna w Hondzie Civic.

Załoga Moto.pl Rally Team Piotr Sielicki i Andrzej Filipek tym razem narzuciła wysokie tempo od samego początku. Wygrywając w klasie wszystkie cztery odcinki specjalne Piotr i Andrzej pewnie sięgnęli po wygraną i komplet 12 punktów.

Pod nieobecność największego rywala powiększyli oni swoją przewagę w klasyfikacji generalnej klasy II cyklu 4Turbo Motul Cup. Nie było by to możliwe gdyby nie sprawnie przeprowadzona przez serwis korekta ustawienia linki sprzęgła, które zaczęło się ślizgać podczas pierwszego odcinka.

Start możemy uznać za bardzo udany. Mieliśmy dużo radości z jazdy i po mimo kilku błędów, których w tych warunkach ciężko było się ustrzec, jesteśmy zadowoleni z naszej formy. Oczywiście jeszcze dużo nauki przed nami, ale chyba zmierzamy w dobrym kierunku. Chciałbym bardzo podziękować naszej ekipie serwisowej - Panu Januszowi i Grzeniowi, oraz całej grupie naszych kibiców, którzy dzisiaj nas dopingowali - powiedział Piotrek Sielicki.
Super warunki, dużo radości z jazdy, trochę nauki i kolejne przydatne kilometry doświadczenia. Szkoda, że na starcie zabrakło Sebastiana, ale na pewno na następnych zawodach znowu stoczymy interesujący pojedynek. Dziękujemy naszym rywalom za walkę na odcinkach i organizatorom 4Turbo Motul Cup za kolejną udaną imprezę. Do zobaczenia na stracie 4 rundy -  mówi Andrzej Filipek.

Ciekawostką 3 rundy był udział mistrza Rajdowego Pucharu Polski 2011 - Mariusza Nowocienia. Kolejna czwarta runda pucharu już za dwa tygodnie. Organizatorzy już zapowiedzieli nową konfigurację trasy a o ciekawą rywalizację możemy być spokojni.

 
 

Redakcja

ZOBACZ TAKŻE:

Moto.pl Rally Team na prowadzeniu

Rajd Monte Carlo | Garbarz z Obrockim już na trasie

Rajd Monte Carlo| Fiat i Mini sięgają do korzeni

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.