Le Mans bez Peugeota

Koniec wieloletniej i widowiskowej sportowej rywalizacji Peugeota z Audi w Le Mans. Francuski koncert motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen podjął decyzję o wycofaniu się ze startów w wyścigach długodystansowych

Decyzja o wycofaniu się ze startów Peugeota w wyścigach długodystansowych została podjęta w obliczu trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Problemy finansowe  PSA Peugeot Citroen sprawiają, że koncern odchodzi od produkcji pojazdów wyścigowych.

Alfa Romeo 1900 Disco Volante , która startowała w Le Mans

Tym samym zrezygnowano także z prezentacji Peugeota 908 z silnikiem hybrydowym na salonie samochodowym w Genewie. Tego, którym jeszcze do niedawna, zespół miał zamiar startować w tym roku w Le Mans.

Teraz firma ma skopić się na  wprowadzeniu nowych modeli. Są to Peugeoty 208, 3008 HYbrid4, 508 RXH, 508 HYbrid4 i 4008. Auta te mają umocnić wizerunek firmy oraz pomóc w zdobyciu kolejnych rynków. Niebawem w Paryżu podczas dużej konferencji prasowej Peugeot ma odsłonić szczegóły technologii Hybrid4.

W sławnym wyścigu 24 godzinnym Le Mans, który na tor corocznie przyciąga 250 tysięcy widzów, marka Peugeot triumfowała w 2009, 1993 i 1992. Ostatni sukces odniosła prototypem dieslowskim Peugeot 908 HDI FAP.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

DeltaWing rusza na Le Mans

Audi nokautuje w Le Mans

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.