Moto.pl Rally Team na prowadzeniu

Zimowe warunki przywitały zawodników podczas II runda 4Turbo Motul Cup. W zawodach wystartował także zespół Moto.pl Rally Team. Próby  były niezwykle śliskie i zdradliwe. Mimo tego nasza załoga wygrała klasę i zajęła 12 miejsce w klasyfikacji generalnej, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji klasy 2 w całym cyklu

Za nim jednak nastąpiły szczęśliwe chwile,  załoga Moto.pl Rally Team Piotr Sielicki / Andrzej Filipek w Citroenie Saxo VTS, musiała się zmierzyć z prawie 50 rywalami. Założeniem było osiągnięcie jak najlepszej pozycji w klasie i wysokie miejsce w "generalce" zawodów.

W takich warunkach jedną drogą do osiągnięcia takiego rezultatu była równa i bezbłędna jazda. Czas uzyskany na pierwszym przejeździe pozwolił na zajęcie 2 miejsca w klasie. Jazda na drugiej próbie, na której Piotrek z Andrzejem chcieli poprawić swoja pozycję, wyglądała bardzo dobrze. Niestety w połowie odcinka prawe przednie koło przebił wystający na wyjściu z zakrętu korzeń i do mety nasz załoga musiała zmagać się z uszkodzoną oponą.

Gdy zawodnicy myśleli, że osiągnięty czas nie pozwoli już na dobry rezultat, na mecie okazało się, że rywale także popełniali błędy i jeszcze nie wszystko jest stracone. Szybka zmiana koła i analiza sytuacji przywróciły wiarę w zwycięstwo.

Plan na kolejne dwa przejazdy mógł być już tylko jeden. Jechać jak najszybciej się da, bo strata do prowadzącej załogi w klasie 2 wynosiła już ponad 17 sekund. Trzecia próba to bardzo szybka i co najważniejsze czysta jazda, czego wynikiem był najlepszy czas w klasie i 13 w klasyfikacji generalnej. Pozwoliło to zmniejszyć dystans do prowadzącej załogi Peugeota o 12 sekund.

Piotrek z Andrzejem zmotywowani dobrym rezultatem znowu poczuli szanse, że można wywieść ze Służewca komplet punktów. Ostatni odcinek, na którym część lodu roztopiło już słońce, to bardzo efektywna jazda w wykonaniu Moto.pl Rally Team.

8 miejsce w klasyfikacji generalnej odcinka i kara za potrącenie szykany głównego rywala zaowocowały wygraną w klasie i klasyfikacji aut napędzanych na przednią oś i bardzo wysokim 12 miejscem w klasyfikacji generalnej zawodów, co pozwoliło załodze Moto.pl Rally Team objąć pozycje lidera klasy 2.

-Gdy na drugiej próbie przebiliśmy koło myśleliśmy, że dzisiaj o dobry rezultat będzie już bardzo ciężko. Jednak kolejny raz rajdy pokazały jak nieprzewidywalnym są sportem. Ostra walka do końca, trochę więcej błędów rywali, które nam także się dzisiaj zdarzały i na pewno szczęście pozwoliły nam wspólnie z Andrzejem cieszyć się dzisiaj z pierwszego w cyklu 4Turbo Motul Cup zwycięstwa. W kolejnych startach w trzeba przyznać bardzo fajnie zorganizowanej imprezie będziemy chcieli utrzymać wysoką formę - powiedział Piotrek.
-To coś niesamowitego. Kiedy wydawało się, że drugie miejsce w klasie to maks na co możemy dzisiaj liczyć okazało się, że walka do końca przyniosła upragniony rezultat. Staraliśmy się z Piotrkiem szukać tych sekund na kolejnych próbach i udało się. Mieliśmy też sporo szczęścia ale ono w tym sporcie także się liczy - dodał Andrzej.

Cykl 4Turbo Motul Cup, który organizowany jest przez stowarzyszenie Race4Race składa się 7 rund wiec bardzo ważne jest, aby na każdych zawodach systematycznie zdobywać punkty do klasyfikacji. W zawodach startuje wielu amatorów, którzy uczą się rajdowej jazdy, ale także sporo bardzo doświadczonych kierowców, w świetnie przygotowanych autach. Zatem rywalizacja jest bardzo zacięta.

Zapraszamy na fan page Moto.pl Rally Team na facebooku.

Redakcja

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Monte Carlo | Kościuszko szuka kompromisu

Monte Carlo znów pojedzie z Warszawy!

Rajd Dakar 2012 | Hołowczyc dziesiąty!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.