Ford Fiesta RS WRC w nowych barwach

Ford World Rally Team zaprezentował dziś nowy samochód, którym zespół będzie walczył w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Fiesta RS WRC ma teraz nie tylko nowe barwy. Po odejściu do Citroena Mikko Hirvonena, czołowym kierowcą Forda został Jari-Matti Latvala. Wsparcie technologiczne dla teamu kontynuuje Castrol EDGE

Do walki w tegorocznych  mistrzostwach świata Ford wystawi dwie Fiesty RS WRC z turbodoładowanymi silnikami 1.6 EcoBoost i napędem na cztery koła.

Za kierownicą jednej z nich zobaczymy, podobnie jak w ubiegłym roku, Fina Jari-Matti Latvalę. Jego pilotem będzie Miikka Anttila.

W drugim aucie zasiądą: bardzo doświadczony Norweg, Petter Solberg i Chris Patterson. Solberg, mistrz świata z 2003 roku, już jeździł w przeszłości rajdówkami Forda - w aucie tej marki w 1999 roku zaczynał swoją karierę.

Celem Ford World Rally Team w 2012 roku jest walka o najwyższe trofea - mistrzostwo świata w kategorii kierowców i konstruktorów.

Castrol specjalnie dla Fiesty RS WRC

Zespół, podobnie jak w minionych latach, będzie współpracował z marką Castrol EDGE. Castrol opracował specjalnie do Fiesty RS WRC olej silnikowy, olej przekładniowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący i wiele innych środków.

Rajdy - zwłaszcza na poziomie WRC - są najcięższą próbą dla samochodów - powiedział podczas prezentacji  Donald Smith, globalny manager sponsoringu marki Castrol. -Razem z Fordem korzystamy z naszych bogatych doświadczeń przy rozwijaniu, testowaniu i optymalizacji kombinacji olej-samochód, by przekraczać kolejne bariery i maksymalizować osiągi - dodał.
Nasze partnerstwo pokazuje, że bliska współpraca skutkuje szybkim rozwojem. Dzięki niemu możemy używać najnowocześniejszych olejów - podkreślił Malcolm Wilson, szef zespołu Forda.

Prezentacja Forda Fiesty RS WRC odbyła się dziś, 12 stycznia podczas targów Autosport International Racing Car Show w Birmingham, gdzie co roku rozpoczyna się sezon sportów motorowych.

Iwona Petryla

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb mistrzem po raz ósmy!

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko drugi w PWRC

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb kontra Hirvonen. Decydujące starcie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.