Motocykliści Orlen Team

Motocykliści Orlen Team : Jacek Czachor  - kapitan Orlen Team, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński

Jacek Czachor  - motocyklista, kapitan Orlen Team

Data urodzenia: 22.06.1967 Miejsce urodzenia: Warszawa Wzrost: 176 cm Waga: 82 kg Hobby: sporty motorowe, wolny czas spędza najchętniej z żoną i dwójką dzieci.

Największe sukcesy: Mistrz Świata FIM 2007 i 2008 w rajdach terenowych w klasie 450 ccm.

Sporty motocyklowe zaczął uprawiać jako czternastolatek. Wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski w rajdach enduro. Przebił się też do światowej czołówki, zdobywając w 2004 roku tytuł Wicemistrza Świata w rajdach terenowych. W sezonie 2007 nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym na świecie zawodnikiem w klasie 450 ccm i na jedną rundę przed zakończeniem rywalizacji założył mistrzowską koronę.

Od 1993 roku ma licencję instruktora sportów motorowych. Jest cenionym trenerem i instruktorem młodych motocyklistów. Za doskonałą pracę z młodzieżą i za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymał Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi. Dziewięć razy startował w najtrudniejszym rajdzie świata - Rajdzie Dakar i dziewięciokrotnie  go ukończył (dwa razy w pierwszej dziesiątce). Z powodzeniem startował także w innych prestiżowych rajdach terenowych rozgrywanych w Tunezji, Maroku, ZEA, Turcji, Argentynie, Brazylii i Egipcie.

Marek Dąbrowski - motocyklista

Data urodzenia: 16.12.1972 Miejsce urodzenia: Warszawa Wzrost: 183 cm Waga: 76 kg Hobby: snowboard, windsurfing, sporty motorowe

Największe sukcesy: Mistrz Świata FIM w klasie over 450 Rally Production w 2008r., 9. miejsce w Rajdzie Dakar 2003. Drużynowy Mistrz Świata w rajdach enduro w 1993 r.

Sporty motorowe uprawia od 1989 roku. Zaczął więc dość późno, byli nawet tacy, którzy twierdzili, że zbyt i że z Marka rajdowca nie będzie. Szybko udowodnił, że się mylili. Po czterech latach treningów, m.in. u boku Jacka Czachora, został Wicemistrzem Świata w rajdach enduro. Rok wcześniej i rok później był o jedno miejsce niżej. Wielokrotny zdobywał też tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski. W 1993 roku jako reprezentant Polski był też drużynowym Mistrzem Świata w rajdach enduro . Siedmiokrotny uczestnik legendarnego Dakaru. W 2003 r. jako pierwszy Polak w historii ukończył ten maraton w pierwszej dziesiątce motocyklistów zajmując 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Udanie startował w większości rajdów terenowych na świecie. Równie ważne jak motocykl w jego życiu są deski - surfingowa i snowboardowa. Sukcesy ma również w nauce. Dąbrowski jest magistrem marketingu i zarządzania. Ukończył  SGH w Warszawie.

Jakub Przygoński - motocyklista

Data urodzenia: 24.03.1985 Miejsce urodzenia : Warszawa Hobby: skoki spadochronowe, nurkowanie, drifting, squash, wspinaczka Największe sukcesy: Wicemistrz Świata FIM w klasie over 450 Rally Sport 2008

Jakub Przygoński to najmłodszy zawodnik ORLEN Team. Polecony przez Jacka Czachora jako "doskonały i szybko uczący się motocyklista, z którego już niebawem może być wielka pociecha". Pierwsze szlify na pustyni zbierał podczas Rajdu Faraonów w Egipcie, gdzie trenował u boku Czachora. Niecały miesiąc później, w październiku 2007 wystartował w eliminacji Mistrzostw Świata - Pustynnym Challengu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przygoński od pięciu lat jest reprezentantem Polski w rajdach enduro. W 2004 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata ISDE (sześciodniówka motocyklowa) oraz wywalczył tytuł mistrza kraju w rajdach enduro w klasie powyżej 250 ccm.  W sezonie 2006 został Wicemistrzem Polski w enduro w klasie E2 oraz zespołowym Wicemistrzem Polski w motocrossie.

Kuba to sportowiec wszechstronny. Skacze ze spadochronem, nurkuje, gra w squasha i uprawia wspinaczkę. Wcześniej wyczynowo pływał. Znajduje też czas na naukę. W ubiegłym roku obronił pracę inżynierską na wydziale mechanicznym Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Orlen Team

Więcej o:
Copyright © Agora SA