Hattrick w IRC! To plan Škody na 2012

Udział w Mistrzostwach IRC, przyniósł Škodzie Motorsport tytuł mistrza zarówno w kategorii kierowców, jak i producentów, już dwa lata z rzędu. Wiadomo już, że zespół  będzie kontynuować projekt "Fabia Super 2000? także w nadchodzącym sezonie. Zwycięstwo w sezonie 2012 będzie dla marki priorytetem

Projekt "Fabia Super 2000" w tym roku zakończył się on największym sukcesem w całej wieloletniej historii marki Škoda. Udział Fabii Super 2000 w Mistrzostwach IRC, przyniósł tytuł mistrza zarówno w kategorii kierowców, jak i producentów, już dwa lata z rzędu.

Rok 2011 rok, w którym Škoda świętuje 110-lecie obecności w motorsporcie, był najbardziej udanym rokiem w całej historii marki. Bez problemów Škoda obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrza w IRC w kategorii producentów, trzej kierowcy Fabii Super zajęli pierwsze trzy miejsca na podium w kategorii kierowców (1. Mikkelsen, 2. Kopecký, 3. Hänninen), a Juho Hänninen i Mikko Markkula zdobyli dla ŠKODY pierwszy w historii tytuł SWRC.

W nadchodzącym sezonie  Juho Hänninen i Jan Kopecký pozostaną kierowcami jeżdżącymi w barwach Škoda Motorsport. Pierwszym rajdem, w którym drużyna weźmie udział, będzie austriacki Jänner Rally, który zostanie rozegrany w pierwszym tygodniu stycznia.

Priorytetem Škody w 2012 roku będzie obrona tytułu mistrza, jaki jest w naszym posiadaniu już od dwóch lat z rzędu. Trzech kierowców będzie prowadzić fabrycznie przygotowane Fabie Super 2000, walcząc o punkty w kategorii producentów - Jan Kopecký i Juho Hänninen ze Škoda Motorsport (drużyna fabryczna) oraz Andreas Mikkelsen ze Škoda UK Motorspor - powiedział Michal Hrabánek szef zespołu, komentując plany drużyny na rok 2012.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajdowe kalendarze w 2012

Rajd Dakar 2012| Orlen Team gotowy do startu

Race of Champions | Ogier mistrzem mistrzów

Więcej o: