Race of Champions | Tak jeżdżą mistrzowie mistrzów

Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Jenson Button,Vitaly Pietrov, Tom Kristensen, Sebastien Ogier, Juho Hanninen. Takie wielkie sławy walczyły o prestiżowe zwycięstwo w wyścigu mistrzów w Düsseldorfie. Goszcząc w zespole Skoda Motorsport, starciu mistrzów przyglądaliśmy się ?na żywo?. Zobacz galerię zdjęć

W prestiżowych zawodach Race of Champions do walki stanęło blisko dwudziestu najszybszych kierowców na świecie.

Udziałem w wyścigu, hucznie kończącym sezon Skoda i jej kierowcy przypieczętowali tytuł mistrza IRC 2011 (Intercontinental Rally Challenge) 2011. W międzykontynentalnej rywalizacji wygrał Andreas Mikkelsen. A marka z Marka z Mlada Boleslav triumfowała w kategorii producentów już drugi rok z rzędu.

Jednak do Race of Champions Skoda Motorsport wystawiła laureatów drugiego i trzeciego miejsca w IRC Jana Kopeckiego i Juho Hänninena (Mistrza Świata w kategorii SWRC 2011). Czech i Fin stanęli w szranki z najlepszymi: Michaelem Schumacherem, Sebastianem Vettelem, Jensonem Buttonem, Tomem Kristensenem, Sebastienem Ogierem i Vitalyem Pietrovem.

Byliśmy w samym sercu walki o tytuł mistrza mistrzów, a wcześniej zasiadaliśmy na prawym fotelu Fabii Super 2000 prowadzonej przez Matthiasa Kahle, wielokrotnego mistrza Niemiec, uczestnika Rajdu Dakar.

W rywalizacji na Esprit Arenie najszybszy okazał się Sebastien Ogier, który od końca listopada jest kierowcą fabrycznym Polo R WRC i dla którego był to pierwszy start w Race of Champions.

Mistrz mistrzów, 27-letni Francuz pokonał w finale ośmiokrotnego triumfatora Le Mans Toma Kristensena, który wcześniej w półfinale wygrał z Michaelem Schumacherem.