Race of Champions | Ogier mistrzem mistrzów

Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Jenson Button, Tom Kristensen, Sebastien Ogier, Vitaly Pietrov, Juho Hanninen - w Esprit Arena w Düsseldorfie największe sławy motorsportu stanęły do walki o prestiżowy tytuł "mistrza mistrzów"

W Race of Champions najszybszy był debiutujący w barwach Volkswagena 27-letni Francuz. Sebastien Ogier, który od końca listopada jest kierowcą fabrycznym Polo R WRC, swój pierwszy start w Race of Champions zakończył zwycięstwem. Mistrz mistrzów w zespole Volkswagena, 27-letni Francuz pokonał w finale ośmiokrotnego triumfatora Le Mans Toma Kristensena, który wcześniej w półfinale wygrał z Michaelem Schumacherem.

W pojedynku najlepszych kierowców świata nowy kierowca Volkswagena pokonał swoich rywali, w tym mistrzów świata Formuły 1 Sebastiana Vettela, Michaela Schumachera i Jensona Buttona oraz mistrzów DTM Martina Tomczyka, Timo Scheidera i Mattiasa Ekströma oraz inne gwiazdy sportu motorowego. W Race Of Champions startowały między innym samochody z Pucharu Volkswagen Scirocco R, Audi R8 LMS i rajdowa Skoda Fabia S2000.

To mój pierwszy start w kombinezonie Volkswagena, do tego w Niemczech i od razu zwycięstwo w Wyścigu Mistrzów. Jestem niezmiernie szczęśliwy. To były emocjonujące pojedynki ze znakomitymi rywalami. Nowicjuszowi nie jest łatwo opanować różne samochody i trasę, ale od początku miałem dobre przeczucie. Zaproszenie do Race Of Champions to dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję widzom, którzy zapewnili wspaniałą atmosferę - powiedział na mecie Sebastien Ogier.