Rajd Barbórka| Kościuszko inauguruje MINI WRC

Jedyna  nasza załoga startująca w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po raz  drugi w tym roku wystąpią przed polskimi kibicami. Podczas 49. rajdu Barbórka  rajd zawodnicy Lotos Dynamic Rally team przesiądą się do debiutującego na polskich trasach samochodu MINI WRC

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak tradycyjnie już zakończą rajdowy sezon startem w Rajdzie Barbórka.

Dla załogi Lotos Dynamic Rally Team, która tegoroczne zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Świata zakończyła zdobyciem tytułu wicemistrzowskiego w klasyfikacji PWRC, Barbórka będzie drugą w tym roku okazją do występu przed polskimi kibicami. Tym ciekawszą, że na ten jeden rajd zawodnicy przesiądą się do debiutującego na polskich trasach samochodu MINI WRC.

Michał Kościuszko:

Nie mogę się już doczekać startu! Barbórka to dla nas zawsze święto, a jednocześnie doskonała zabawa, zaś tegoroczny rajd będzie dodatkowo okazją do zaprezentowania się przed kibicami w zupełnie nowym aucie. Prezentacja ta będzie możliwa w dużej mierze dzięki wsparciu marki Red Bull Mobile, która nie tylko ułatwia mi komunikację na całym świecie, ale przede wszystkim  mocno angażuje się w nasz start w Rajdzie Barbórki. Dziękuję również naszemu stałemu Partnerowi firmie Lotos Paliwa, a także firmie wspierającej premierę samochodu MINI WRC w polskich rajdach - BMW Group Polska. Przez cały rok startujemy w Mistrzostwach Świata, nie mamy więc okazji, by widowiskową jazdą sprawić frajdę naszym fanom. Dlatego tak bardzo czekamy na Barbórkę, którą jak co roku potraktujemy jako okazję do dynamicznej jazdy oraz podziękowania najlepszym na świecie kibicom.

Załoga Lotos Dynamic Rally Team pojedzie samochodem MINI John Cooper Works WRC. Jest ono dziełem inżynierów BMW Motorsport i firmy Prodrive i zbudowane zostało zgodnie z najnowszymi regulacjami FIA.

Pod maską samochodu kryje się silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1.6, mocy ponad 300 KM i 400 Nm. Mimo tegorocznego debiutu i startu tylko w wybranych eliminacjach WRC, MINI odniosło już kilka spektakularnych sukcesów.

Udział w Rajdzie Barbórka będzie dla zespołu Lotos Dynamic Rally Team, jedynej polskiej załogi startującej w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata, oficjalnym zakończeniem sezonu 2011.

źródło: Lotos Dynamic Rally Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Barbórka | Co, gdzie, kiedy?

Race of Champions | Škoda gotowa do starcia mistrzów!

Rajd Barbórka | Ruta liczy na śliskie

Więcej o: