Race of Champions | Škoda gotowa do starcia mistrzów!

Oficjalnie uhonorowani tytułem mistrza IRC 2011  Škoda i kierowcy Fabii Super 2000  gotowi do weekendowego starcia  podczas Race of Champions w Düsseldorfie. Marka z Mlada Boleslav zwyciężyła w kategorii producentów już drugi rok z rzędu, a Andreas Mikkelsen zajął pierwsze miejsce w kategorii kierowców

Drugie i trzecie miejsce także przypadło kierowcom Fabii Super 2000 - Janowi Kopecký'emu i Juho Hänninenowi. Co więcej, Juho Hänninen & Mikko Markkula z drużyny Red Bull Škoda, po raz pierwszy w historii otrzymali tytuł Mistrza Świata w kategorii SWRC.

W ten sposób, rok 2011, w którym marka Škoda świętuje 110-letnią obecność w motorsporcie, stał się najbardziej udanym rokiem w całej historii  Škoda Motorsport.

Dominowały Fabie Super 2000

Kierowcy prowadzący  Škodę Fabia Super 2000 dominowali aż w ośmiu z jedenastu tegorocznych rajdów rozegranych w ramach IRC, zgarniając całe podium w trzech z nich: (Rajd Azorów, Rajd Czech (Rajd Barum) i Rajd Cypru).

Mikkelsen triumfował w Szkocji i na Cyprze, Kopecký w Czechach (Rajd Barum) i na Węgrzech, Hänninen na Wyspach Kanaryjskich, na Ukrainie i w Rajdzie Azorów, natomiast Loix zwyciężył w Belgii.

Andreas Mikkelsen przybywał do mety na pierwszej pozycji aż w 38 odcinkach specjalnych.

Race of Champions od soboty

Ukoronowaniem tegorocznego sezonu dla Škody będzie udział w prestiżowym Wyścigu Zwycięzców, który odbędzie się w niemieckim mieście Düsseldorf, już w najbliższy weekend. Škodę Motorsport będą reprezentować Jan Kopecký i Juho Hänninen.

Škoda na tę okazję dostarczy 4 Fabie Super 2000. Ich pojawienie się w Wyścigu Mistrzów będzie elementem zwieńczającym obchody 110-lecia obecności marki w motorsporcie.

Zobacz kto wystartuje w  Race of Champions w Düsseldorfie

źródło: Škoda

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE

Rajd Barbórka | Ruta liczy na śliskie

Rajd Barbórka | Kajetanowicz ładuje akumulatory

Rajd Barbórka | Wurce zaryczą na Karowej

Rajd Dakar 2012 | Małysz nie jedzie po zwycięstwo

Więcej o: