Rajd Barbórka | Ruta liczy na śliskie

Załoga Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski przygotowuje się do udziału w  49. Rajdzie Barbórka. Zawody już jutro na warszawskich oesach. Zespół Orlen Team wystartuje  Peugeotem 207 S2000. -Na śliskiej nawierzchni pojedziemy precyzyjnie i wówczas jest szansa na dobry wynik - zapewnia  Szymon Ruta

"Ogólnopolskie Kryterium Asów", jak co roku, zapowiada się bardzo widowiskowo - będzie to niewątpliwie kolejne święto kibiców rajdowych. W programie rajdu widnieją cztery odcinki specjalne, wśród których jest kultowa próba na ulicy Karowej.

Do rajdu zgłoszonych jest 122 załóg, spośród których 32 startują w klasie legend. Kluczową rolę, jak co roku odegra pogoda, która będzie dyktować tempo rywalizacji.

Pogodowa ruletka

Jeśli nawierzchnia będzie sucha, wówczas największą szansę na wysokie miejsca będą miały mocne samochody klasy WRC, których na liście zgłoszeniowej jest aż siedem. Jednym z nich dysponować będzie pięciokrotny zwycięzca Barbórki - Tomasz Kuchar.

Załoga Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski pojedzie sprawdzonym Peugeotem 207 S2000. Dysponując autem klasy super 2000, Orlen Team liczy na śliską nawierzchnię, wówczas będzie mógł tworzyć przewagę, wykorzystując właściwości dobrze hamującego Peugeota.

Szymon Ruta:

Barbórka Warszawska jest wisienką na naszym rajdowym torcie. Jesteśmy po bardzo udanym sezonie Mistrzostw Europy, w którym zajęliśmy wysoką piątą pozycję, to dwa oczka wyżej niż w zeszłym roku i nasza wielka satysfakcja. Wystartowaliśmy w siedmiu z jedenastu eliminacji, podczas których zdarzyło nam się stać na podium. Teraz będziemy mieli okazję zaprezentować się przed znakomitą, polską publicznością. Z niecierpliwością czekamy na tą wspaniałą chwilę. Nie ukrywam, że będzie również ciekawie stanąć do konfrontacji ze znakomitymi kierowcami, którzy na co dzień startują w innych niż my seriach rajdowych.

Kierowca Orlen Team podkreśla, że Rajd Barbórki jest dość nieprzewidywalny, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Jeżeli spadnie śnieg, bądź marznący deszcz, wówczas szanse aut o mniejszej mocy diametralnie wzrastają.

Peugeot 207 S2000 niesamowicie trzyma się w zakrętach i bardzo dobrze hamuje. Parę lat temu Rucie udało się tym autem zająć wysokie, 6. miejsce w generalce, podczas kryterium Karowej.

W tym roku załoga Ruta/Rozwadowski chciałaby  poprawić ten rezultat. Zawodnicy wiedzą, że nie będzie łatwo, jeśli nawierzchnia pozostanie sucha. Nie zamierzają jednak poddawać się i mocno liczą, że pogoda będzie im sprzyjać.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE

Rajd Barbórka | Kajetanowicz ładuje akumulatory

Rajd Barbórka | Wurce zaryczą na Karowej

Rajd Dakar 2012 | Małysz nie jedzie po zwycięstwo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.