Rajd Barbórka | Kajetanowicz ładuje akumulatory

Niepokonani od 2010 roku w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran podczas Ogólnopolskiego Kryterium Asów podziękują kibicom za  gorący doping. -Jadę tam z zamiarem zebrania pozytywnej energii na zimę oraz nadchodzący sezon - mówi dwukrotny Mistrz Polski

Sprawdź jak bezpiecznie kibicować - poradnik

Rajd Barbórka od kilkudziesięciu lat kojarzy się ze zwieńczeniem sezonu, zimową aurą oraz najlepszymi zawodnikami z różnych dyscyplin sportów motorowych i właśnie dlatego nazywany jest także Kryterium Asów.  Od dwóch lat niepokonani w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran podziękują kibicom za obfitujący w gorący doping sezon podczas ponad 20 wyjątkowych kilometrów warszawskiej imprezy.

Punktem kulminacyjnym rajdu, jak co roku, będzie przejazd ulicą Karową - jedynym odcinkiem specjalnym rozgrywanym w centrum europejskiej stolicy. Dwukrotni Mistrzowie Polski z Lotos Dynamic Rally Team już czekają na sobotnie zmagania.

Kajetan Kajetanowicz:

Z jednej strony start w Rajdzie Barbórka cieszy, bo każda okazja do jeżdżenia autem jest dla mnie super sprawą, a z drugiej smuci, gdyż to oznacza, że rok kończy się definitywnie, ale pozytywne emocje przeważają - na samą myśl o starcie cieszę się jak dziecko. Nigdy nie sądziłem, że z taką niecierpliwością będę wyczekiwał udziału w tak krótkim rajdzie. Jadę tam z zamiarem zebrania pozytywnej energii na zimę oraz nadchodzący sezon. "Akumulatory" naładowane podczas ubiegłorocznej Barbórki pozwoliły mi wywalczyć po raz drugi tytułu mistrza Polski. Jestem pewien, że niskie temperatury na odcinkach specjalnych wynagrodzi kibicom jazdą wielu wspaniałych kierowców. Będzie to dla mnie wyjątkowy rajd, ponieważ pojadę po Karowej aż dwukrotnie - najpierw z moim pilotem Jarkiem w ramach zawodów, następnie na prawym fotelu usiądzie zwycięzca aukcji, z której dochód przekazany zostanie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Mam nadzieję, że uda się zebrać jak najwięcej na pomoc dzieciom, a zwycięzca licytacji przeżyje przygodę życia :)

Weź udział w aukcji Kajetana Kajetanowicza, z której dochód zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja trwa do czwartku w serwisie Allegro.

Jarek Baran:

Odcinek na Karowej to swoisty epilog rajdowego sezonu. Tu trzeba być i poczuć tę atmosferę "na żywo", dlatego wszystkich Was gorąco zachęcam do ostatniego kibicowania w tym roku. Nie wiem czy większa jest radość zwycięstwa na tej magicznej trasie, czy radość kibiców z widowiskowej jazdy. Rzadko udaje się te dwie sprawy połączyć i choć mam już takie wspomnienia, to szczerze liczę na powtórkę. W sobotę jeden szczęśliwiec - człowiek o "szlachetnym sercu i stalowych nerwach" zajmie moje miejsce w Imprezie R4 i wraz z Mistrzem pokona Panią Karową. Już teraz dziękuję wszystkim licytującym na naszej aukcji. Zwycięzca aukcji odbierze moje osobiste gratulacje na miejscu. Do zobaczenia w Warszawie.

Harmonogram Rajdu Barbórka 2011:

sobota, 3 grudnia 2011

OS-1 Tor FSO 7,12 km w godz. 7:30-11:30 OS-2 Tor Służewiec 7,92 km w godz. 8:30-12:30 Serwis Bemowo w godz. 9:30-13:30 OS-3 Bemowo 3,74km w godz 10:00-14:00 OS-4 Karowa 2,10 km w godz. 16:00-20:00

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE

Rajd Barbórka | Wurce zaryczą na Karowej

Rajd Dakar 2012 | Małysz nie jedzie po zwycięstwo

Porsche Supercup | Giermaziak na pudle!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.