Rajd Barbórka | Chuchała zrobi show dla kibiców

Zupełnie nowy format zawodów, trzy odcinki specjalne o łącznej długości przeszło 19 kilometrów, a jako wielki finał słynna próba na ulicy Karowej, również rozegrana w zmodyfikowanej konfiguracji - tak w skrócie można opisać 49. Rajd Barbórka. Na starcie nie zabraknie Wojtka Chuchały i Kamila Hellera,  mistrzów Polski, Słowacji oraz CEZ-FIA w grupie N

49. Rajd Barbórka, czyli Ogólnopolskie Kryterium Asów, odbędzie się już w sobotę, 3 grudnia w Warszawie.  

Barbórka to coroczne święto sportów motorowych i szczególny rajd, określany przez zawodników mianem magicznego. Historia Ogólnopolskiego Kryterium Asów sięga 1972 roku. W tym czasie zyskało ono markę i prestiż, jakich nie powstydziłyby się dużo bardziej wymagające i dłuższe zawody.

Jednak właśnie taki jest charakter Barbórki, której krótkie i techniczne próby są tylko zapowiedzią wielkiego finału, rozgrywającego się na ulicy Karowej. O występie na śliskiej kostce marzy także załoga Lotos - Subaru Poland Rally Team  Wojtek Chuchała i Kamil Heller.

Wojtek Chuchała:

Wybieramy się do Warszawy trochę pojeździć i się pościgać, ale też zrobić show dla kibiców, żeby pokazać się przed nimi z jak najlepszej strony. Nasz STI zyska kilka dodatkowych koni, bo przejdzie delikatne modyfikacje, więc sam z siebie również będzie chciał być nieco szybszy. Barbórka to także podziękowanie dla Zespołu i naszych Partnerów,  więc postaramy się dać im powody do satysfakcji również podczas tego rajdu. Do zobaczenia w Warszawie!

Kamil Heller:

W tym roku pogoda nie powinna nas raczej zaskoczyć, niemniej niezależnie od warunków na trasie, postaramy się pojechać na maksimum naszych możliwości, aby móc zaprezentować się na Karowej. Mamy nadzieję, że Barbórka o zupełnie innym niż w ubiegłych latach charakterze również da nam wiele przyjemności i będzie odpowiednim podziękowaniem dla całego Zespołu za świetną pracę w sezonie 2011, a także dla wszystkich kibiców za gorący doping.

źródło: Lotos - Subaru Poland Rally Team

Iwona Petryla

Rajd Barbórka | Wurce zaryczą na Karowej

Rajd Dakar 2012 | Małysz nie jedzie po zwycięstwo

Porsche Supercup | Giermaziak na pudle!

Więcej o:
Copyright © Agora SA