Rajd Barbórka | Wurce zaryczą na Karowej

Zaledwie tydzień dzieli nas od Ogólnopolskiego Kryterium Asów, czyli 49. Rajdu Barbórka. W kultowych zawodach, z prestiżową Karową na trasie, nie zabraknie najlepszych w kraju zawodników. Rajdowcy, specjalnie na ten jeden w roku dzień, przygotowują wyjątkową broń. Wśród ponad setki pojazdów, nie zabraknie samochodów klasy WRC

Wurce na  w sercu Warszawy zaryczą w sobotę, 3 grudnia już o 7:30. odcinkiem specjalnym na torze FSO rozpocznie się 49. Rajd Barbórka, czyli Ogólnopolskie Kryterium Asów. Udział w zawodach potwierdziło ponad stu zawodników. Wśród nich nie zabraknie najszybszych kierowców w kraju, z mistrzowskimi tytułami na koncie. Najbardziej ambitni, mający apetyt na zwycięstwo  wyjadą na trasę, najcięższym i najlepszym rajdowym sprzętem.

Kuchar znów w 307 WRC

Pięciokrotny zwycięzca Barbórki, Tomasz Kuchar specjalnie na ten jeden dzień ściąga  Peugeota 307 WRC. Ponownie wystąpi w barwach Peugeot Sport Polska Rally Team.

Kuchar był najszybszy w 2003, 2007 i 2008 roku. Następnie w 2009 za kierownicą Peugeot 307 WRC wyrównał rekord czterech zwycięstw, należący wspólnie do Mariana Bublewicza i Pawła Przybylskiego. Wygrywając również w rok temu, także za kierownicą Peugeota 307 WRC, został  rekordzistą.

Tomasz Kuchar:

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że po raz kolejny będę miał zaszczyt pojechać Peugeotem WRC i reprezentować barwy Peugeot Sport Polska. Barbórka to bardzo specyficzny rajd, ciężko dobrze przygotować samochód na wszystkie napotkane tam warunki - czasami jedziemy po asfalcie, czasami po betonie, kawałek po szutrze, a i oczywiście kultowa kostka na Karowej jest swojego rodzaju wyzwaniem. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko dobrze zaplanować i ustawić, a wtedy spróbujemy włączyć się w walkę o wysokie laury, a tym samym nie zawieść naszych kibiców i sponsorów, którym chciałem podziękować za danie nam tej wielkiej szansy na start w Warszawie "wielorybem", w którym to, jak wszyscy wiecie, jestem zakochany po uszy...

Moc mistrzowskich popisów

W samochodach klasy WRC pojawią się również Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak (Mini Cooper WRC), Jacek Ptaszek (Skoda Fabia WRC), Stefan Karnabal i Szymon Gospodarczyk (Mitsubishi Lancer Evo WRC), Maciej Rzeźniki Przemysław Mazur (Citroen Xsara WRC), Mariusz Stec i Marcin Cichocki (Mitsubishi Lancer WRC) oraz Tomasz Czopik i Przemek Zawada (Peugeot 206 WRC).

Na liście zgłoszeń go sobotniej imprezy widnieje aż 112 pozycji. Blisko 30załóg stanie do rywalizacji w tzw. Barbórce Legend, w ramach której zobaczymy wiele niezapomnianych rajdówek, które przed laty dominowały na oesach.

Zobacz pełną listę zgłoszeń do 49. Rajdu Barbórka

Karowa i 3 oesy

Największe sławy ze świata rajdów, wyścigów i rallycrossu, ku uciesze dziesiątek tysięcy kibiców rywalizowały będą tylko 4 odcinkach specjalnych. Z czego pierwsze 3, czyli tor FSO, tor Służewiec i Bemowo, będą właściwie walką po awans do kultowej Karowej.

Tam, o godzinie 16.00 rozpoczną się przejazdy pokazowe, a od 17.30 transmitowana na żywo walka o zwycięstwo w rajdzie oraz w Kryterium Asów ulicy Karowej.

Całkowita długość rajdu wyniesie 78,74 km, z czego niespełna 21 km stanowić będą odcinki specjalne.

Iwona Petryla

Rajd Dakar 2012 | Małysz nie jedzie po zwycięstwo

Porsche Supercup | Giermaziak na pudle!

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko jednak II Wicemistrzem Świata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.