WRC | Ogier kierowcą fabrycznym Volkswagena

Sébastien Ogier pożegnał się z Citroenem. 27-letni Francuz wraz ze swoim pilotem Julienem Ingrassią podpisał kontrakt z Volkswagen Motorsport. Tegoroczny, drugi Wicemistrz Świata FIA będzie miał istotny wpływ na dalsze prace nad Polo R WRC. Auto od 2013 roku ma reprezentować Volkswagena w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata

VW Polo R WRC | Galeria i wideo

W negocjacje kontraktu Ogiera z  Volkswagenem włączony był legendarny kierowca rajdowy Carlos Sainz, który w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji projektu WRC 2013.

"Według mnie Sébastien Ogier jest jednym z trzech najlepszych kierowców na świecie" - pochwalił Francuza dwukrotny rajdowym mistrz świata (1990, 1992) i zwycięzca Rajdu Dakar 2010.

"Volkswagen jest numerem jeden w Europie, a wkrótce także na świecie. Jestem pewien,  Volkswagen przystępuje do rywalizacji w rajdach po to, aby zdobyć tytuł rajdowego mistrza świata. Cieszę się, że będę uczestniczył w tym przedsięwzięciu od samego początku" - powiedział Sébastien Ogier w Hanowerze.

Jego pilot Julien Ingrassia dodał z głębokim przekonaniem, że cieszy się, że będzie członkiem zespołu pełnego woli walki i zwycięstwa.

Ogier w Düsseldorfie

Po raz pierwszy Ogier wystąpi jako kierowca fabryczny Volkswagena w Race of Champions w Düsseldorfie w dniach 3 - 4 grudnia. Jego rywalem będzie tam między innymi Sebastian Vettel z Formuły 1.

Jesteśmy dumni, że tak dobry i szybki duet jak Sébastien Ogier i jego pilot Julien Ingrassia zdecydowali się na Volkswagena. To dodatkowy bodziec dla naszego zespołu, aby tym dwóm zawodnikom zaoferować Polo R WRC, które będzie zdolne z powodzeniem walczyć z innymi samochodami. Cieszymy się na tę współpracę i mamy nadzieję na wiele zwycięstw - podkreślił dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen.

Będzie mistrzem?

Ogier, mistrz świata juniorów z 2008 roku i brązowy medalista MŚ 2011 uznawany jest przez specjalistów za przyszłego mistrza świata.  W ubiegłym sezonie wygrał pięć rajdów, czyli dokładnie tyle samo, co aktualny mistrz Sébastien Loeb. Sébastien Ogier stanął po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium w 2010 roku w Portugalii. Dotychczas wygrał łącznie siedem rajdów zaliczanych do MŚ.

Sébastien Ogier

Urodzony: 17 grudnia 1983 w Gab, Hautes Alpes (Francja) Wzrost: 1,81 m Waga: 75 kg Zawód: dyplomowany instruktor narciarski Sukcesy: 2008 - mistrz świata juniorów 2010 - pierwsze zwycięstwo w Rallye Portugal 45 rajdów, 7 zwycięstw, 14 razy na podium

Julien Ingrassia

Urodzony: 26 listopada 1979 w Aix-en-Provence (Francja) Wzrost: 1,83 m Waga: 72 kg Zawód: handlowiec Sukcesy: 2008 mistrz świata juniorów 2010 pierwsze zwycięstwo w Rallye Portugal 45 rajdów, 7 zwycięstw, 14 razy na podium

źródło: Volkswagen

Iwona Petryla

Porsche Supercup | Giermaziak na pudle!

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko jednak II Wicemistrzem Świata

Rajd Wielkiej Brytanii | Triumf Latvali. Całe podium dla Forda!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.