Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko: W przyszłym roku powalczę o tytuł Mistrza Świata

Dramatyczna pogoń za rywalami, 3. miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii i 15 kolejnych punktów na koncie. To rezultat czterodniowych zmagań na walijskich trasach Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka. Niestety zabrakło 1 punktu, aby obronić 3. miejsce podium w PWRC, które jedyna polska załoga startująca w pełnym cyklu Mistrzostw Świata zajmowała przed ostatnią rundą

Po pierwszej niedzielnej pętli Rajdu Wielkiej Brytanii załoga Lotos Dynamic Rally Team awansowała o kolejne dwa miejsca i obecnie zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji PWRC. Na odrabianie start Michałowi Kościuszko i Maćkowi Szczepaniakowi pozostały już tylko trzy odcinki specjalne i 43,24 kilometry oesowe.  Po 20 odcinkach specjalnych w klasyfikacji PWRC prowadzi Flodin przed Semeradem +5:08.3 i Guerrą +7:55.4

Po 10 minutowej karze w piątek nie pozostało nam nic innego jak odrabianie start. Plan realizujemy konsekwentnie, dzięki czemu udało się nam awansować z 10. na 5.miejsce. Do czwartego miejsca w klasie pozostało nam już tylko 40 sekund. Na pewno nie będzie łatwo, zrobimy co będziemy mogli, chociaż mamy już tylko 40 kilometrów oesowych na odrabianie starty czasowej   - powiedział Michał Kościuszko.

Z piątego na trzecie

Dalsza, świetna jazda w drugiej pętli zagwarantowała awans o dalsze dwa oczka, na 3. miejsce w stawce PWRC.  Niestety zabrakło czasu, aby odrobić brakujące minuty dzielące Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka od tytułu wicemistrzowskiego.

W Rajdzie Wielkiej Brytanii zwyciężył Patrik Flodin przed Martinem Semeradem +5:43.8 i Michałem Kościuszko +12:14.7.

Dzisiaj rano pomyślałem, że to nie może się tak skończyć. Musimy walczyć do końca i być na podium tego rajdu. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Cisnęliśmy do ostatniego kilometra. Wygraliśmy wszystkie odcinki w drugiej pętli i znaleźliśmy się na trzecim w tym sezonie podium. Niestety na koniec sezonu jesteśmy na 4. miejscu. W walce o tytuł wicemistrzowski niestety zatrzymała nas już w piątek awaria elektroniki. To był mój pierwszy sezon startów w PWRC. Bardzo szybko udało się nam zaadoptować do startów w nowym dla nas samochodzie. Pokazaliśmy bardzo dobrą prędkość, wygrywaliśmy odcinki i zawsze walczyliśmy do ostatniego kilometra. Myślę, że w przyszłym roku będzie już tylko lepiej i mogę zapewnić, że powalczę o tytuł Mistrza Świata -zapewnia Michał Kościuszko.

Jaki był sezon w PWRC?

Załoga Lotos Dynamic Rally Team w tegorocznym sezonie startowała w Rajdzie Portugalii, Argentyny, Finlandii, Australii, Katalonii i Wielkiej Brytanii.

Pomimo rewelacyjnej jazdy w Rajdzie Portugalii i Argentyny z powodu awarii technicznych Michał i Maciek zajmowali w klasyfikacji dopiero dalekie 13. miejsce.

Drugie miejsce w Rajdzie Australii i również drugie w Rajdzie Katalonii, po pasjonującej walce z Patrikiem Flodinem, pozwoliły polskiej załodze w Mistrzostwach Świata awansować do strefy medalowej. Tym samym na Rajdzie Wielkiej Brytanii Lotos Dynamic Rally Team podjał walkę o wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej PWRC. Niestety awaria samochodu zniweczyła plany Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka.

Rajd Wielkiej Brytanii - klasyfikacja końcowa PWRC

1. P. FLODIN 3:49:32.2 2. M. SEMERAD +5:43.8 3. M. KOŚCIUSZKO +6:30.9 +12:14.7 4. N. FUCHS +31.8 +12:46.5 5. D. TAGIROV +1:03.3 +13:49.8

Klasyfikacja PWRC na koniec sezonu 2011

1. H. PADDON 104 2. P. FLODIN 84 3. M. SEMERAD 69 4. M. KOŚCIUSZKO 68 5. B. GUERRA 47 6. N. FUCHS 47 7. V. GORBAN 45 8. O. SALIUK 41 9. D. TAGIROV 35 10. G. LINARI 22

Iwona Petryla

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko bez szans na wicemistrza

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb mistrzem po raz ósmy!

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko drugi w PWRC

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb przed Hirvonenem. Kościuszko trzeci w PWRC

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.