Rusza wyprawa MotoMaroko!

Dziś sześciu zwycięzców konkursu MotoMaroko rozpoczyna motocyklową podróż przez bezdroża Afryki. Towarzyszą im zawodnicy Orlen Team: Jackiem Czachorem i Markiem Dąbrowskim oraz Przemysław Saleta, promotorem bezpiecznych technik jazdy motocyklem. W trakcie wyprawy powstanie cykl instruktażowych filmów prezentujących techniki jazdy po bezdrożach

Przez cały czas motocyklowej przygody uczestnicy wyprawy MotoMarko 2011, pod okiem doświadczonych zawodników Orlen Team: Jacka Czachora oraz Marka Dąbrowskiego, będą szlifowali umiejętności jazdy w terenie poznając techniki wykorzystywane między innymi podczas rajdu Dakar.

Każdy dzień poświęcony będzie innej technice jazdy: w uślizgu, po grząskim terenie, na stojąco, przejazd przez rzekę, wyciąganie motocykla z zaspy, technika pokonywania zmiennej nawierzchni, planowanie rozkładu sił na długich dystansach, czy rozpoznawanie ukształtowania terenu i urywających się wydm.

Od Marrakeszu do Merzouga

Podczas przemierzania pustynnych i szutrowych tras, na szóstkę motocyklistów czeka wiele rozmaitych zadań i symulowanych sytuacji testujących umiejętności kierowców.

Trasa wyprawy liczy ponad 500 kilometrów podzielonych na sześć etapów. Uczestnicy wystartują ze stolicy kraju - Marrakeszu skąd przejadą aż do regionu Merzouga. Motocykliści pokonają największe w Afryce pasmo gór Atlas i zmierzą się z piaskami Sahary. Na jednym z etapów spotkają się również ze startującym w tym samym czasie w Rajdzie Merzeuga Kubą Przygońskim, który omówi z motocyklistami swoje doświadczenia w bezpiecznym i szybkim przemieszczaniu się na jednośladzie w terenie.

Spełniają motocyklowe marzenia

Konkurs MotoMaroko wystartował 22 czerwca. Tankujący na stacjach PKN Orlen mogli zgłaszać się do konkursu opisując swoje najbardziej ekscytujące wyprawy motocyklowe oraz publikując wypowiedzi dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

W półfinale jury wyłoniło 15 finalistów, którzy 24 września na starym poligonie wojskowym w Górze Kalwarii koło Warszawy walczyli o wyprawę życia. Podczas finału kandydaci musieli wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego, budowy motocykla, zasad bezpieczeństwa na drodze oraz praktycznymi umiejętnościami jazdy na motocyklu terenowym.

Konkurs stanowi element kampanii społecznej "Niech żyją motocykliści" organizowanej w ramach V edycji programu "Orlen. Bezpieczne Drogi". Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. W tym roku Koncern zwraca szczególną uwagę na zasady przyjaznego współużytkowania dróg przez kierowców samochodów i motocykli.

źródło: Orlen Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Hołowczyc przesiada się do MINI

Dwa tytuły mistrzowskie dla motocyklistów Orlen Team

Rajd Faraonów | Wybuch silnika w motocyklu Jacka Czachora

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.