Škoda Mistrzem Świata SWRC

Škoda osiągnęła historyczny sukces - po raz pierwszy zdobyła tytuł Mistrza Świata SWRC. Finowie Juho Hänninen i Mikko Markkula z Red Bull Škoda, prowadzący Fabię Super 2000, wygrali ostatnią tegoroczną eliminację z serii SWRC - Rajd Hiszpanii. W ten sposób zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej stawki

Red Bull Škoda team po raz pierwszy brała udział w tegorocznych mistrzostwach SWRC - tym bardziej jest co świętować. Nie mogło też być lepszej formy uczczenia 110-lecia obecności marki Škoda w motorsporcie.

To dla nas niezwykły moment. Juho pokazał swoją klasę, wyjątkową precyzję i dojrzałość. Co więcej, okazał się również najszybszym kierowcą jeżdżącym w tym sezonie! Jesteśmy naprawdę dumni z tego osiągnięcia - powiedział szef Red Bull Škoda team, Raimund Baumschlager.

Walka o mistrzowski tytuł zakończyła się już po pierwszym odcinku - kiedy to dotychczasowy lider, Juho Hänninen uzyskał najlepszy czas, a jego największy konkurent w tegorocznej rywalizacji, Ott Tänak, ze względu na wypadek nie mógł kontynuować rajdu. Od tego momentu Hänninen zmienił strategię, jednak w dalszym ciągu uzyskiwał doskonałe czasy, co pozwoliło mu ostateczne zwyciężyć w Rajdzie Hiszpanii.

Ostatnia eliminacja SWRC była punktem kulminacyjnym tego sezonu dla całej drużyny Red Bull Škoda. Juho Hänninen ukoronował swe poprzednie, bardzo dobre występy, w Katalonii jadąc pewnie, mądrze i jednocześnie bardzo szybko. Hänninen do ostatniego odcinka ostro walczył o wygraną w Hiszpanii ze zwycięzcą Rajdu Dakar, Al-Attiyah'em prowadzącym Forda.

To wspaniały dzień dla nas wszystkich i niezwykłe osiągnięcie, jedno z najważniejszych w mojej karierze. Wszystko poszło idealnie i dlatego nie musieliśmy aż tak bardzo ryzykować do samego końca rywalizacji. Tytuł Mistrza Świata "smakuje wspaniale" i jest to nagroda dla nas wszystkich za całoroczny wysiłek - mówił po Rajdzie Hiszpanii Juho Hänninen.

źródło: Škoda

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Protest Sołowowa oddalony, Kajto mistrzem!

Małysz z żoną w RMF Morocco Challenge

Kościuszko testował z Andreuccim

Więcej o:
Copyright © Agora SA