RMF Morocco Challenge | Sprzęt rajdowy zgrupowany w Almerii

Na dzień przed startem pierwszego etapu rajdu RMF Morocco Challenge, większość zawodników i cały sprzęt biorący udział w rajdzie czekają sprawdzone i przygotowane do ?zaokrętowania?. W kolejce do promu czekają również samochody i quady zawodników biorących udział w wielkim narodowym treningu na pustyni

Oficjalne zgrupowanie sprzętu i zawodników startujących w RMF Morocco Challenge zostało zaplanowane na 21 października na przystani promowej w Almerii. Na miejsce dojechały wszystkie samochody, quady i motocykle. Stawili się również wszyscy oczekiwani zawodnicy.  

Na sześć godzin przed wypłynięciem promu do Afryki i blisko 20 godzin przed startem do pierwszego odcinka zakończyliśmy przygotowania. Sprawdziliśmy cały sprzęt, przygotowaliśmy niezbędne dokumenty i czekamy już tylko na prom, którym popłyniemy w kierunku Nadoru - powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge. - W Afryce dołączą do nas zawodnicy startujący w klasie VIP oraz część uczestników wielkiego treningu na pustyni- dodał Gryszczuk.

Po przypłynięciu do Nadoru i odprawie na granicy hiszpańsko-marokańskiej, zawodników RMF Morocco Challenge czeka pierwszy 270 kilometrowy etap rajdu.

Po odcinku dojazdowym długości 120 kilometrów, zawodnicy staną na starcie pierwszego odcinka specjalnego, który liczył będzie około 150 km. Trasa rajdu z qued El-Hay przebiegała będzie głównie po pustyni kamienistej Hamad. Ostatnie 100 kilometrów zaplanowanej trasy prowadzi po płaskowyżu Plateau de Rekkam.

Zawodnicy tego dnia przejadą metę oesu w okolicach miejscowości Tandera, gdzie zaplanowany jest również pierwszy pustynny nocleg.

W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych pojadą motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

źródło: RMF CarolineTeam

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Małysz z żoną w RMF Morocco Challenge

Rajd Katalonii | Kościuszko w kraju corridy

Rallye Antibes | Oleksowicz trzeci. Ruta punktuje

Kościuszko testował z Andreuccim

Więcej o: