Małysz z żoną w RMF Morocco Challenge

W najbliższy piątek Adam Małysz wystartuje za kierownicą Mitsubishi Pajero w pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge. Na starcie pojawi się również jego żona, Iza Małysz, oraz gwiazdy polskiej rozrywki

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie udział w rozpoczynającym  się w najbliższy piątek pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge (21-30 października 2011 r.). Załoga wystartuje przygotowywanym na rajd Dakar Mitsubishi Pajero. W ślad za mężem, również za kierownicą Pajero, pojedzie żona skoczka Iza. Obydwa auta podobne będą jednak tylko z nazwy.

Auta zawodników klasy VIP (m.in. Iza Małysz, Anna Dereszowska i Piotr Zelt czy członkowie zespołu Blue Cafe), to seryjne egzemplarze Pajero w limitowanej wersji Mont Blanc. Do ich napędu służy 3,2-litrowy turbodiesel o mocy 200 koni, współpracujący z 5-biegowym automatem.

Trasa rajdu podobnie jak w ubiegłych latach przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wyzwaniem. - powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge.

Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off-roadowych z afrykańską pustynią. W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenge liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni będą się zmagać ze skałami, piaskiem i pyłem fesz-fesz, wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy wschód od Fezu).

msob, źródło i więcej informacji: RMFMoroccoChallenge.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Adam Małysz pobił rekord prędkości

Adam Małysz w Dakarze

Mitsubishi Pajero - ogłoszenia

Więcej o: