Rally Kosice | Sołowow szybszy. Mistrzem raczej Kajto

Josef Beres Jr  i Robert Muller  wygrali 37. Rally Koszyce. Drugi i najszybszy wśród Polaków  był Michał Sołowow, który do Słowaków stracił tylko +6,1s. Podium generalki uzupełnił Jaroslav Melicharek. Choć Kajetan Kajetanowicz zameldował się na mecie jako piąty, to raczej on będzie świętował tegoroczny tytuł Mistrza Polski

Początek drugiego dnia Rajdu Koszyc okazał się niezwykle pechowy dla lidera piątkowego ścigania. Bryan Bouffier na pierwszej próbie złapał kapcia i musiał zmieniać koło na oesie. Do tego uszkodził zawieszenie w Peugeocie 207 Super 2000. Jakby tego było mało, to otrzymał jeszcze karę za potrącenie szykany.

W rezultacie kierowca, który w piątek wygrał aż 5 odcinków specjalnych, tym razem, na odcinku Opina dojechał jako 47. Do zwycięzcy oesu Josefa Beresa Jr stracił aż +7:03.3. W ten oto sposób na prowadzenie wysunął się Michał Sołowow, który po piątku do Bouffiera tracił niespełna minutę.

Kolejny odcinek padł łupem Kajetana Kajetanowicza. Mistrz Polski 2011 na oesie Banske objechał o +3,2s Beresa Juniora i o +6,3s Melicharka. Na koniec I pętli nadal prowadził Sołowow. Kierowca Cersanit Rally Team miał +8s przewagi nad Josefem Beresem.

Pierwszy dzisiejszy odcinek specjalny był chyba najbardziej emocjonujący w moim życiu. Rozpoczął się dla nas bardzo dobrze - szybka jazda i naprawdę dobre tempo. Wszystko "żarło" aż do zakrętu, gdzie przebiliśmy oponę. Na takiej oponie jechaliśmy jeszcze kilka kilometrów, aby znaleźć odpowiednie miejsce do zmiany koła. Dogoniliśmy Bryana, który miał jakąś przygodę, i wyprzedziliśmy go. Za chwilę zatrzymaliśmy się na zmianę koła. W tym czasie minął nas Bryan i Melicharek, który jechał bez problemów. Ruszyliśmy dalej i dogoniliśmy Melicharka. Jechaliśmy za nim jakiś czas - może nas nie widział, nie spodziewał się, że tak szybko go dościgniemy. Udało się go wyprzedzić. Po ok. 10 kilometrach znów dogoniliśmy Bryana na bardzo wąskiej partii. Trudno było go wyprzedzić i późno się zorientował, że jedziemy za nim. Straciliśmy na tym odcinku ok. 2,5 minuty zmieniając koło i wyprzedzając dwie załogi na jednej próbie. Ruszyliśmy do kolejnej i wygraliśmy ostatni odcinek w pierwszej pętli. Zapowiada się bardzo emocjonująca, ostatnia w tegorocznych mistrzostwach Polski pętla. Będziemy cisnąć. Walczymy dalej!  - mówił Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Dynamic Rally Team po pierwszej sobotniej sekcji.

Zadecydowała druga pętla

Ostatnie dwa odcinki specjalne 37. Rally Kosice to niewątpliwie najbardziej emocjonująca rozgrywka w rajdowym sezonie 2011.

Josef Beres Jr wygrywając drugi przejazd odcinka Opina o +5,4 z Kajetanowiczem i o +13,4 z Bouffierem wyskoczył na pozycję lidera. Nie oddał jej nawet po wygranej Melicharka na ostatnim oesie, czyli Banske 2.

W ten sposób Słowacy ze Styllex Motorsport świętowali swoje trzecie zwycięstwo w Rally Kosice. Podczas ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Michał Sołowow udowodnił, że potrafi zdystansować Kajetana Kajetanowicza. Ale raczej wszystko wskazuje na to, że kierowca Cersanit Rally Team w tym sezonie będzie musiał zadowolić się jedynie drugim wicemistrzem krajowego czempionatu. Jeśli wyniki 68. Rajdu Polski zostaną utrzymane, a wskazują na to nieoficjalne przesłanki, to Kajetan Kajetanowicz po raz drugi z rzędu zgarnie tytuł Mistrza Polski. Podobnie jak przed rokiem wicemistrzem powinien zostać Bryan Bouffier.

Klasyfikacja generalna nieoficjalna 37. Rally Kosice

1 Beres Jr. / Muller Skoda Fabia S2000 msr 1:26:55.6 2 Sołowow / Baran Ford Fiesta S2000 +6.1 3 Melicharek / Lasevic Mitsubishi Lancer msr +1:53.9 +1:47.8 4 Orsak / Vajik Mitsubishi Evo IX msr +2:21.3 +27.4 5 Kajetanowicz / Baran Subaru Impreza +2:30.2 +8.9 6 Chuchała / Heller Subaru Impreza TMR +2:52.9 +22.7 7 Bębenek / Bębenek Mitsubishi Evo X +3:20.1 +27.2 8 Drotar / Banoci Subaru Impreza +4:12.8 +52.7 9 Petho / Ruboczky Mitsubishi Evo IX msr +5:23.5 +1:10.7 10 Viana / Galmiche Citroen C4 WRC msr +5:52.0 +28.5

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rally Kosice | Bouffier najszybszy na Słowacji

Rally Kosice | Kajetanowicz jednak w swoim aucie

Rally Kosice | Bębenek powalczy głównie z Grzybem i Kucharem

Rajd Polski | Wyniki pod znakiem zapytania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.