Rallye Antibes | Szymon Ruta trzeci po nocnych oesach

Załoga Orlen Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu Rallye Antibes, przedostatniej tegorocznej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy (ERC)

W czwartek Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski przeprowadzili testy przed Rallye Antibes. Peugeota 207 Super 2000 sprawdzali na położonym wysoko w górach trzykilometrowym, bardzo krętym, wybijającym i wąskim odcinku specjalnym. Testowane były głównie różne ustawienia zawieszenia oraz mieszanki opon.

W piątek odbyła się ceremonia startu zlokalizowana w Antibes, po której rajdowcy pokonali długą dojazdówkę do położonych wysoko w górach dwóch nocnych prób sportowych.

Szymon Ruta:

Bardzo ciekawe dwa odcinki specjalne od razu na początku rajdu. Niesamowicie trudna trasa, wiodła po krętych, górskich drogach ze śliską asfaltową nawierzchnią. Do tego doszła nocna aura, która wytworzyła niesamowity klimat. Jechaliśmy ze sporą rezerwą i było to czuć. Ta strategia okazała się skuteczna. Na jednym odcinku wykręciliśmy drugi czas. Dzień zakończyliśmy na trzeciej pozycji w generalce z minimalną stratą do Bettiego. Jutro na pewno będziemy przyśpieszać.

Najszybszy na dwóch rozegranych w piątek odcinkach specjalnych był Luca Rossetti, aktualny lider rajdu i klasyfikacji generalnej ERC. Włoch wyprzedza o 46 sekund swojego rodaka Lucę Bettiego, 2,5 sekundy, za którym plasuje się kierowca ORLEN Team - Szymon Ruta.

Aktualna punktacja Mistrzostw Europy

1. Rossetti 216, 2. Betti 193, 3. Tlustak 131, 4. Sołowow 115, 5. Oleksowicz 114, 6. Ruta 100.

źródło: Orlen Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rally Kosice | Bouffier najszybszy na Słowacji

Rally Kosice | Kajetanowicz jednak w swoim aucie

Rally Kosice | Bębenek powalczy głównie z Grzybem i Kucharem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.