Rally Kosice | Bębenek powalczy głównie z Grzybem i Kucharem

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011, Rajd Koszyc. Tym razem najlepsze polskie załogi będą walczyć na słowackich odcinkach specjalnych. Na starcie będzie można zobaczyć oczywiście także zespoły ze Słowacji, Czech, Francji i Węgier. Łącznie swoje zgłoszenia nadesłało 67 załóg

Ostatnia runda Platinum RSMP zapowiada się interesująco, nie tylko dlatego że będzie okazją do konfrontacji krajowej czołówki z kierowcami naszych południowych sąsiadów i z powodu startów trzech samochodów klasy WRC oraz historycznych rajdówek.

Przede wszystkim z powodu ciekawej sytuacji punktowej w polskich mistrzostwach. Wciąż nie rozstrzygnęły się losy tytułu Mistrza Polski oraz kolejnych miejsc w klasyfikacji generalnej. Załoga Platinum Rally Team wystartuje Mitsubishi Lancerem Evo X R4 przygotowanym przez zespół mechaników Zbigniewa Steca.

Michał Bębenek:

Jesteśmy jak zawsze bardzo dobrze przygotowani do startu. Ostatni rajd mistrzostw zapowiada się bardzo ciekawie. Z pewnością będziemy walczyć z Grześkiem Grzybem i Tomkiem Kucharem o czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Platinum RSMP. Wszystkie trzy załogi mają wciąż szanse na to miejsce w klasyfikacji końcowej. My z pewnością tanio skóry nie sprzedamy. Zeszłoroczny Rajd Koszyc kojarzy mi się z fatalną pogodą (padał deszcz) i wymagającymi odcinkami specjalnymi. Mam nadzieję, że w tym roku pogoda dopisze.

Grzegorz Bębenek:

Znam Rajd Koszyc tylko i wyłącznie z naszego ubiegłorocznego startu. Odcinki specjalne są bardzo zróżnicowane. Miejscami jest bardzo kręto, z dużą ilością cięć i szybkimi partiami w lesie, innym razem OS biegnie po dość szerokiej drodze i nie jest zbyt techniczny. Asfalt bywa bardzo śliski. Mimo wielu różnic, słowacka eliminacja Platinum RSMP przypomina najbardziej Rajd Dolnośląski. Nasza taktyka będzie bardzo prosta. Od początku zamierzamy jechać szybkim tempem, tak by na mecie zameldować się na jak najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej. Z punktacji wynika, że mamy szanse na czwarte miejsce w klasyfikacji rocznej RSMP i zrobimy wszystko, aby utrzymać tą lokatę.

37.Rajd Koszyc to impreza będąca jednocześnie siódmą rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, szóstą eliminacją Rajdowych Mistrzostw Słowacji oraz dziewiątą odsłoną serialu FIA CEZ Rally Trophy. W czwartek po południu odbędzie się w Koszycach ceremonia startu imprezy.

Rywalizacja na odcinkach specjalnych potrwa od piątku do soboty. Zawodnicy będą mieli  do pokonania dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 152 km. Trasa całej imprezy liczy 538 km. Wszystkie oesy rozgrywane są w trójkącie miejscowości: Koszyce, Vranov i Slanec.

źródło: Platinum Rally Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Kajetanowicz dalej pod znakiem zapytania

Rajd Francji | Petter wykluczony. Hirvonen awansuje

Rajd Polski | Wyniki pod znakiem zapytania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.