Kajetanowicz dalej pod znakiem zapytania

Za trzy dni rozpoczyna się ostatnia runda w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wicelider klasyfikacji generalnej nadal nie ma decyzji czy Subaru Impreza, którą jeździł w tym sezonie jest zgodna z homologacją. Polski Związek Motorowy milczy w tej sprawie

Decyzją Dyrektora Biura Sportu i Marketingu Arkadiusza Sąsary sprawa Sołowow kontra Kajetanowicz  owiana jest tajemnicą. Polski Związek Motorowy, który jako krajowa federacja odpowiada za organizację badania samochodu Kajetana Kajetanowicza ciągle milczy w sprawie.

Przecieki jednak są

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się pozyskać wynika, że w ubiegły czwartek do Warszawy przyleciał Jerome Touquet, delegat techniczny FIA. Specjalista miał zbadać  wybrane elementy samochodu wicelidera klasyfikacji RSMP.  Ale po oględzinach, których dokonał nie zdecydował jednak ostatecznie czy Subaru Impreza TMR, którą Kajetan Kajetanowicz wygrał 68. Rajd Polski, jest zgodna z przepisami czy nie. Technik zabrał części do Francji, gdzie poddane zostaną dokładnym badaniom.

Teraz czekamy teraz na oficjalną odpowiedź z FIA. Nie wiem, kiedy ona nadejdzie - mówi Tomasz Bratoś, dyrektor 68. Rajdu Polski.

Kajto pojedzie Koszyce

Kajetan Kajetanowicz zgłoszony jest do 37. Rally Kosice, ostatniej w sezonie rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozpoczynają się w piątek. Wiadomo, że nie ma szans, aby kierowca Lotos Dynamic Rally Team pojechał samochodem, którym dotąd rywalizował.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

PZM utajnia sprawę Kajetanowicza

Sołowow blokuje Kajetanowicza

Rajd Francji | Petter wykluczony. Hirvonen awansuje

Rajd Polski | Wyniki pod znakiem zapytania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.