Kościuszko testował z Andreuccim

o zakończonym sukcesem Rajdzie Australii, Michał Kościuszko kontynuuje przygotowania do walki o podium Mistrzostw Świata w klasyfikacji PWRC. Okazją do zdobycia kolejnych cennych punktów będzie rozgrywany już za dwa tygodnie Rajd Katalonii

W ramach przygotowań do występu w Hiszpanii, polski kierowca pod okiem Paolo Andreucciego, wielokrotnego rajdowego mistrza Włoch, testuje swoją rajdówkę w okolicach Sanremo. Włoskie testy zespołu Lotos Dynamic Rally Team są zaplanowane tylko na odcinkach asfaltowych. Dalsze przygotowania załoga odbędzie już w Katalonii podczas zaplanowanego na poniedziałek testu.

Michał Kościuszko:

Przygotowujemy się do startu w Rajdzie Katalonii, który będzie rajdem mieszanym, asfaltowo-szutrowym. We Włoszech jeździmy tylko na asfaltowych ustawieniach, ponieważ szutrowe mamy już wypracowane na bazie tegorocznych startów. Lubię jeździć we Włoszech, tutejsze drogi pozwalają przetestować auto na różnych nawierzchniach i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Tym razem dodatkowo mam okazję jeździć razem z Paolo, czterokrotnym rajdowym mistrzem Włoch i korzystać z jego doświadczenia. Wprowadza mnie w tajniki jazdy autem Grupy N na krętych asfaltowych odcinkach, a ponieważ jest typowym włochem więc czasem ciężko za nim nadążyć dosłownie i w przenośni?. Takie testy mają ogromne znaczenie dla mojego rozwoju jako kierowcy asfaltowego szczególnie, że ostatni start na nawierzchni asfaltowej zaliczyłem rok temu we Francji. Testy odbywały się również po zmroku, ponieważ organizatorzy Rajdu Katalonii przewidzieli w tym roku widowiskowe odcinki nocne. Niewątpliwie największym wyzwaniem dla mnie podczas zbliżającego się startu będzie 46- kilometrowy odcinek asfaltowy, ponieważ nigdy nie jechałem tak długiej próby na tej nawierzchni, ale jesteśmy gotowi się z nim zmierzyć.

Rajd Katalonii (47. RallyRACC), przedostatnia runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata, rozegrany zostanie w dniach 20-23 października br. na malowniczym Złotym Wybrzeżu. Jego organizatorzy wzorem ubiegłorocznej edycji dodali do odcinków asfaltowych również odcinki mieszane i szutrowe.

źródło: Lotos Dynamic Rally Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

PZM utajnia sprawę Kajetanowicza

Sołowow blokuje Kajetanowicza

Rajd Francji | Petter wykluczony. Hirvonen awansuje

Rajd Polski | Wyniki pod znakiem zapytania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.