PZM utajnia sprawę Kajetanowicza

Polski Związek Motorowy zdecydował, że nie ujawni ani daty, ani miejsca badania technicznego samochodu Kajetana Kajetanowicza. Subaru Impreza po 68. Rajdzie Polski została zatrzymana po proteście zespołu Cersanit Rally Team. Nieoficjalnie wiemy, że komisja ma spotkać się w czwartek

Choć niespełna tydzień temu Polski Związek Motorowy udzielił nam odpowiedzi na pytania zadane w dotyczące zawieszenia  wyników na 68. Rajdzie Polski, to teraz milczy. Decyzją Dyrektora Biura Sportu i Marketingu Arkadiusza Sąsary sprawa Sołowow kontra Kajetanowicz będzie teraz owiana tajemnicą.

I faktycznie tak jest. PZM nie zamierza udzielać żadnych informacji aż do czasu ponownego zebrania się Zespołu Sędziów Sportowych i wydania przez nich decyzji. Wtedy ma pojawić się komunikat prasowy. Kiedy? Nie wiadomo.

Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że komisarz oddelegowany przez FIA do wyjaśnienia sprawy ma przyjechać do Warszawy w czwartek. Nie wiadomo jednak, ile czasu zajmie mu badanie i czy wszystkie czynności będzie mógł wykonać na miejscu.

Zespół nadal zablokowany

Od zakończenia 68. Rajdu Polski upłynął już ponad tydzień. Samochód Kajetana Kajetanowicza jest ciągle zablokowany do czasu ostatecznego zbadania go przez komisarzy FIA. Tym samym zespół Lotos Dynamic Rally Team jest unieruchomiony w pracach przygotowawczych do ostatniego rajdu w sezonie.

Podczas Rally Kosice, który rozpocznie się za niespełna 2 tygodnie na Słowacji, rozstrzygnie się kto zostanie Rajdowym Mistrzem Polski 2011. Na prestiżowy tytuł realne szanse mają Bryan Bouffier (lider klasyfikacji), Kajetan Kajetanowicz i Michał Sołowow.

Wykluczenie na Rajdzie Francji

Atmosfera afery z odstępstwami technicznymi samochodu od homologacji  nie dotyczy tylko naszego kraju. W niedzielę Zespół Sędziów Sportowych wykluczył Pettera Solberga z Rallye de France Alsace, 11. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Na końcowym badaniu technicznym  Citroën DS3 WRC zawodnika okazał się za lekki. Samochód był  trzykrotnie ważony i brakowało mu 4 kg do regulaminowego minimum. Za każdym razem wynik badania wskazywał 1196 kg. Zespół Petter Solberg World Rally Team nie odwołał się od decyzji sędziów.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Sołowow blokuje Kajetanowicza

Rajd Francji | Petter wykluczony. Hirvonen awansuje

Rajd Polski | Wyniki pod znakiem zapytania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.