Rajd Polski | Kajetanowicz zapomni o grawitacji

Rajd Polski  to bez wątpienia najbardziej prestiżowy rajd w Polsce. Jednocześnie, zaraz po Monte Carlo - najstarszy na świecie. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Już za kilka dni do rywalizacji w tegorocznej, 68. edycji imprezy, staną jej triumfatorzy z 2010 roku, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran

Reprezentanci Lotos Dynamic Rally Team w najbliższy weekend zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z Europy i Polski na niezwykle wymagających, szutrowych odcinkach w okolicach Mikołajek. Mistrzowie Polski ruszają w swego rodzaju rejs po mazurskich trasach.

Kajetan Kajetanowicz:

Mazury to raj dla żeglarzy. Myślę, że my także szybko złapiemy "wiatr w żagle" i ruszymy na niezwykle urocze, długie, szybkie i wąskie odcinki specjalne, po których auto niemal płynie. Chcąc wygrać Rajd Polski nie można popełnić błędu. Pokonując w bardzo szybkim tempie odcinki trzeba być mocno skoncentrowanym i precyzyjnym, by nie stracić właściwego toru jazdy. To jedyny szutrowy rajd w sezonie, a jak wiemy nawierzchnia ta dostarcza zarówno startującym, jak i kibicom bardzo dużo frajdy. Duże są również hopy, na których przez chwilę mamy okazję zapomnieć o grawitacji :) Zrobimy wszystko, aby okazały puchar za zwycięstwo w Rajdzie Polski pozostał w rękach  Polaków.

Jarek Baran:

Trasa tegorocznego rajdu w znacznej części pozostała niezmieniona i możemy skorzystać ze sprawdzonych notatek. Przy dwóch przejazdach zapoznawczych to spory plus, bo perfekcyjny opis na takim rajdzie jest bardzo ważny. Polski to również najdłuższa runda w tegorocznych Mistrzostwach Polski, więc czekają nas dwa pełne dni i jazda "na sto procent". Jak wszyscy w zespole Lotos Dynamic nie mogę się doczekać startu pierwszego odcinka.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Polski | Najszybsi z Europy będą w Mikołajkach

Baja Poland | Hołowczyc pomógł i wygrał!

Rajd Australii | Kościuszko ostatecznie drugi w PWRC

Więcej o:
Copyright © Agora SA