Rajd Dolnośląski | Peugeot podsumowuje zwycięstwo

Dwie załogi Peugeot Sport Polska Rally Team na podium 21. Rajdu Dolnośląskiego. Zwyciężyła załoga Bryan Bouffier/Xavier Panseri, a Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski ukończyli zmagania na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Obie załogi startowały samochodami Peugeot 207 Super 2000

Rajd rozpoczął się piątek wieczorem prologiem na ulicach Kłodzka. Licznie zgromadzeni przy trasie kibice mogli podziwiać zmagania wszystkich zawodników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na tym technicznym, miejskim odcinku specjalnym trwała bardzo zacięta rywalizacja i drugiemu na mecie Bryanowi do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0,1 sekundy!

Podczas pierwszego dnia zmagań na "prawdziwych" odcinkach specjalnych załoga Bouffier / Panseri nie dała szans konkurentom - Bryan wygrał wszystkie odcinki specjalne tego etapu, oddalając się od rywali na ponad 30 sekund. Grzegorz Grzyb walczył cały czas o trzecie miejsce, jednak zakończył sobotni etap ze stratą 2,8 sekundy do podium.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się ponownie od wygranej Bryana, lecz na kolejnym odcinku klasyfikacja została wywrócona do góry nogami przez przydrożny kamień, na którym większość zawodników przebiła opony: Bryan stracił tam ponad 30, a Grzegorz Grzyb ponad 40 sekund. Po tym oesie na czoło klasyfikacji wysunął się Kajetan Kajetanowicz.

Kolejny odcinek specjalny także nie był dla Bryana szczęśliwy - złapał tutaj kolejnego "kapcia" i mimo że strata nie była duża, musiał pokonać ponad 20 kilometrów trasy dojazdowej do serwisu na jednej przebitej oponie, nie uszkadzając przy tym samochodu. Trzy odcinki specjalne ostatniej pętli nasze załogi poświęciły, z bardzo dobrym skutkiem, na odrabianie strat - Bryan Bouffier miał do lidera jedynie sekundę straty!

Zwycięstwo na kolejnych dwóch odcinkach specjalnych pozwoliło mu ponownie objąć prowadzenie w imprezie. Grzegorz Grzyb po dwóch drugich czasach na odcinkach numer 12 i 13 awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Grzegorz Grzyb:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku Rajdu Dolnośląskiego. Włożyliśmy dużo pracy w przygotowania do rajdu, co przyniosło pozytywne efekty. Prognozy pogody się sprawdziły, więc wszystko udało się właściwie dobrać. Mieliśmy kilka przygód, ale jest to element nieodzowny na rajdzie. Oczywiście Bryan pokazał, że Peugeotem 207 można jechać jeszcze szybciej, ale my jesteśmy dumni z naszego trzeciego miejsca na podium."

Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska:

Dla naszego zespołu był to bardzo udany rajd. Równa, skuteczna jazda pozwoliła obu załogom zająć miejsca na podium, a jednocześnie powiększyć przewagę Peugeot w klasyfikacji producentów. Po raz pierwszy od wielu lat rajd rozgrywany był w letniej scenerii, co z pewnością stanowiło dodatkowy atut dla licznie przybyłych kibiców, a zawodnikom i ekipom serwisowym zapewniło komfortowe warunki pracy. Przed nami kolejna runda - z niecierpliwością czekamy na widowiskowe mazurskie szutry!

Kolejnym startem Peugeot Sport Polska Rally Team będzie zaplanowany na 23-25 września 68. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach. Impreza ta będzie jednocześnie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowych Mistrzostw Europy.

Nieoficjalna klasyfikacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po 21. Rajdzie Dolnośląskim:

1. Bryan Bouffier 169,5

2. Kajetan Kajetanowicz 143

3. Michał Sołowow 130

4. Tomasz Kuchar 99,5

5. Grzegorz Grzyb  83

= Michał Bębenek ) 83

7. Wojciech Chuchała  47

8. Leszek Kuzaj 31

źródło: Peugeot Sport Polska Rally Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Dolnośląski | Jednak Bouffier!

Rajd Dolnośląski | Szybsza pomoc, dzięki organizatorom

Rajd Dolnośląski | Kajetanowicz prowadzi, pech Bouffiera

Rajd Dolnośląski | Bouffier poza zasięgiem naszych - I dzień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.