Rajd Dolnośląski | Jednak Bouffier!

Na 3 odcinki przed końcem 21. Rajdu Dolnośląskiego prowadził Kajetan Kajetanowicz. Wyprzedzał Bryana Bouffiera zaledwie o sekundę. Ostatnia pętla zawodów okazała się naprawdę decydująca i odwróciła tę kolejność. To jednak Francuz po raz drugi z rzędu triumfował w Kłodzku. Podium dopełnił Grzegorz Grzyb

Jednosekundowy zapas nie wystarczył Kajetanowi Kajetanowiczowi na zbyt długie prowadzenie w 5. rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na drugim przejeździe Kolonii Gaj na pozycję lidera wyskoczył Bryan Bouffier. Wkładając Kajtkowi +2,7s, teraz to on miał niewielką przewagę.

Pechowa wcześniej Dębowina teraz przyniosła Francuzowi szczęście. Kajetanowicza, który dojechał tu jako trzeci, oddalił o kolejne +10s. Grzegorz Grzyb, dzięki drugiemu czasowi na oesie, wskoczył na trzecie miejsce w generalce, zostawiając w tyle o +1,2s Michała Sołowowa.

Na ostatnim, emocjonującym odcinku specjalnym 21. Rajdu Dolnośląskiego, do głosu znów doszedł Kajetanowicz. Radkowską Perłę wygrał o sekundę z Tomaszem Kucharem i o +1,2s z Grzegorzem Grzybem. Bryan Bouffier był czarty, ze stratą +3,7s. Jednak to na mecie w Radkowie był najbardziej zadowolonym zawodnikiem z całej stawki RSMP. W generalce zawodów zostało mu +8s przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem i +1:07,7 nad Grzegorzem Grzybem.

Kajetan Kajetanowicz:

- Było fantastycznie. Ogromnie cieszymy się z osiągniętego wyniku, zwycięstwa w dniu i całego rajdu. Mogę rywalizować na tak wysokim poziomie tylko dzięki temu, że mam pewność, że w naszym aucie wszystko działa perfekcyjnie. Trzeba mięć dużo zaufania do samochodu, którym startujemy, aby móc nawiązywać walkę z Super 2000. Dwa pająki, które odwiedziły nasze stanowisko w parku serwisowym, przyniosły nam szczęście. Myślę, że wiara w obronę tytułu mistrza Polski nie opuści naszego zespołu. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i jestem przekonany, że będziemy walczyć do ostatniego metra ostatniego odcinka specjalnego ostatniej rundy mistrzostw Polski. Nasza zacięta rywalizacja na pewno podobała się spragnionym wrażeń kibicom. Widzieliśmy ich w ten weekend naprawdę wielu i zauważyłem, że mają coraz to nowsze i większe banery dopingujące nasz zespół. Gdy jedziemy naprawdę szybko, kątem oka, mimo ogromnej koncentracji na odcinku widzę Was, choć czasem rozmazanych i mam mobilizację, by jeszcze mocniej przycisnąć pedał gazu i zobaczyć uśmiech oraz entuzjazm na Waszych twarzach, podczas spotkań w serwisie.

Jarek Baran:

Było naprawdę fajnie. Dzisiejsze odcinki są mniej znane, nierytmiczne i miejscami zaskakujące. Tu liczył się dobry opis i współpraca w aucie. U nas wszystko działało perfekcyjnie, czego efektem wygrana w klasyfikacji 2. dnia.

W RPP - pierwszy raz Tomaszczyk

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch wygrali 8. rundę Rajdowego Pucharu Polski. Drugie miejsce wywalczyli Mateusz Kubat i Kamil Kozdroń (+7,5s), a trzecie Grzegorz Świątecki z  Miklaszewskim (+42.7s).

Wyniki nieoficjalne 21. Rajdu Dolnośląskiego - RSMP

1 Bouffier / Panseri Peugeot 207 S2000 1:22:16.5 2 Kajetanowicz / Baran Subaru Impreza TMR +8.0 +8.0 3 Grzyb / Siatkowski Peugeot 207 S2000 +1:07.7 +59.7 4 Sołowow / Baran Ford Fiesta S2000 +1:20.8 +13.1 5 Chuchała / Heller Subaru Impreza TMR10 +2:27.7 +1:06.9 6 Kuchar / Dymurski Mitsubishi Evo V +2:51.6 +23.9 7 Chmielewski / Dachowski Citroen DS3 +5:57.5 +3:05.9 8 Chwist / Burkat Subaru Impreza +7:12.9 +1:15.4 9 Piotrowski / Pleskot Citroen C2R2 Max +8:16.7 +1:03.8 10 Żerebecki / Spentany Citroen C2R2 Max +8:54.1 +37.4

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Dolnośląski | Szybsza pomoc, dzięki organizatorom

Rajd Dolnośląski | Kajetanowicz prowadzi, pech Bouffiera

Rajd Dolnośląski | Bouffier poza zasięgiem naszych - I dzień

Rajd Dolnośląski | Mocna obsada w Kotlinie Kłodzkiej!

Więcej o: