Rajd Dolnośląski | Bez Kuzaja, ale z Wiślakiem

Trzy spośród 38 załóg zgłoszonych do 5. rundy RSMP na 21. Rajdzie Dolnośląskim nie odebrały dokumentów. W biurze zawodów nie pojawiły się teamy Leszka Kuzaja, Bogdana Bożyka i Łukasza Markowskiego. Od rana w Kotlinie Kłodzkiej trwa zapoznanie z trasą

Dziś po godz. 9:00 teamy zgłoszone do udziału w 5. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski  rozpoczęły zapoznanie z trasą. Rekonesans potrwa do późnego wieczora. W tym czasie w Hotelu "Polanica" trwa odbiór administracyjny dla załóg, które będą rywalizowały w 7. i 8. runda Rajdowego Pucharu Polski.

Wiadomo, że w 21. Rajdzie Dolnośląskim nie wystartują Leszek Kuzaj z Pawłem Drahanem, Łukasz Markowski z Maciejem Machelą oraz Bogdan Bożyk, którego pilot - Maciej Wisławski przesiadł się do drugoligowego Łukasza Byśkiniewicza.

Byłem zgłoszony z Bogdanem Bożykiem, jednak ze względu na problemy natury serwisowo-logistycznej niestety, nie pojedziemy w tym rajdzie. Jest to sport zbyt ekstremalny i wymaga komfortowych, spokojnych okoliczności. Bogdan Bożyk zadecydował zatem, że ominiemy tę rundę. Postanowił lepiej przygotować się do Rajdu Polski i Koszyc. W takiej sytuacji powiedział, abym wystartował z Łukaszem Byśkiniewiczem, z którym mamy szanse na dobry wynik w Rajdowym Pucharze Polski. Łukasz rozkręca się na rajdowych trasach i cieszę się, że znowu będę mógł mu pomóc - mówi Maciej Wisławski, popularny "Wiślak".

Ściganie podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego ruszy jutro. Zawody rozpoczną się o godz. 19:30 na kłodzkim Rynku. Wcześniej zaplanowano też BK, odcinek testowy oraz uliczny superoes.

W ciągu prawie trzech dni kierowcy do pokonania mają 13 odcinków specjalnych, czyli ponad 150 km oesowych.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Dolnośląski | Mocna obsada w Kotlinie Kłodzkiej!

Porsche Supercup | Giermaziak z kompletem punktów

Rajd Dolnośląski | Kierowcy o przygotowaniach

Tomasz Kuchar o sezonie i Dolnośląskim - wywiad

Więcej o: