Rajd Rzeszowski | Chmielewski w drodze po mistrzostwo

W miniony weekend na krętych drogach Podkarpacia, odbył się jubileuszowy 20. Rajd Rzeszowski. Zgodnie z przewidywaniami wygrała załoga Bryan Bouffier - Xavier Panseri jadąca Peugeotem 207 Super 2000. Tuż za Francuzami na podium znaleźli się gospodarze imprezy - Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur. W grupie samochodów przednionapędowych bezkonkurencyjny okazał się Janek Chmielewski.

Jubileuszowy, 20. Rajd Rzeszowski, czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dobiegł końca. Zwyciężyła załoga Bryan Bouffier - Xavier Panseri, która dominowała od samego początku rajdu. W pierwszym dniu Francuzi byli najszybsi na trzech z pięciu oesów. Mimo słabszego przejazdu na odcinku medialnym "Nowy Świat", jadąca Peugeotem 207 Super 2000 załoga okazała się bezkonkurencyjna i po raz trzeci triumfowała w Rajdzie Rzeszowskim.

Znakomity rajd, świetna trasa, wspaniali kibice. Cieszę się, że znowu udało się wygrać - tak swój sukces podsumował rewelacyjny Francuz.

Warto dodać, że dzięki zwycięstwu Bryan Bouffier objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej RSMP. Życiowy wynik (drugie miejsce w rajdzie) zanotowała załoga Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur. Rzeszowianie w sobotę jechali rewelacyjnie, dzielnie odpierając ataki trzeciego na mecie Michała Sołowowa.

Niestety na ostatnich oesach nasza przewaga topniała, ale wcześniej wypracowaliśmy jej na tyle dużo, że szybka i bezbłędna jazda wystarczyła do drugiego miejsca. Bardzo się cieszymy - powiedział na mecie Przemek Mazur.

Pierwszego dnia z rywalizacji wycofał się Kajetan Kajetanowicz. Pomimo sprawnej pracy mechaników i powrotu do rywalizacji w sobotę, aktualnemu Mistrzowi Polski nie udało się nadrobić strat.

Gdyby nie awaria mogło być lepiej, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Jechaliśmy przekraczając granicę przyczepności, kilka razy było groźnie - powiedział popularny "Kajto".

W piątek znakomicie spisywał się ulubieniec miejscowych kibiców - Grzegorz Grzyb. Jednak na siódmym oesie jego Peugeot wypadł z trasy.

Chmielewski prowadzi w pucharze Citroena

W grupie samochodów przednionapędowych bezkonkurencyjny okazał się jadący Citroenem DS3 R3 Janek Chmielewski. Kierowca NEO - Petroeltech Rally Team kolejny raz potwierdził swoją wspaniałą dyspozycję w trwającym sezonie RSMP.

Załoga reprezentująca Automobilklub Rzeszowski zajęła doskonałe siódme miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, oraz taką samą pozycję w obu rozegranych w ramach Rajdu Rzeszowskiego rundach Mistrzostw Słowacji. Janek Chmielewski po raz czwarty z rzędu zapisał na swoje konto wygraną w grupie R oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska.

- To był jeden z najtrudniejszych Rajdów Rzeszowskich, w jakich brałem udział. Tegoroczne oesy, z dużą ilością narzuconego brudu z cięć, okazały się naprawdę wymagające. Citroen DS3 przez cały weekend spisywał się świetnie i muszę przyznać, że coraz lepiej rozumiem ten samochód. Jestem bardzo szczęśliwy z wyniku, jaki wspólnie z Grzegorzem osiągnęliśmy. Siódme miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP to mój życiowy rezultat. Dodatkowe powody do zadowolenia daje fakt, że tak wysoką pozycję udało się wywalczyć w rajdzie organizowanym przez Automobilklub Rzeszowski, którego barwy reprezentuję. I to właśnie klubowi oraz moim wspaniałym sponsorom dedykuję nasz wynik z 20. Rajdu Rzeszowskiego - podsumował Janek Chmielewski.

Rajd Rzeszowski przyniósł zmianę lidera RSMP. Został nim Bryan Bouffier, który wyprzedził Kajetana Kajetanowicza. Kolejny w klasyfikacji jest Michał Sołowow. Zdecydowanym liderem w grupie samochodów przednionapędowych jest Janek Chmielewski reprezentujący zespół NEO - Petroeltech Rally Team.

Do zakończenia tegorocznego cyklu pozostały jeszcze trzy imprezy. Na początku września zaplanowana jest kolejna runda RSMP - Rajd Dolnośląski.

źródło: NEO - Petroeltech Rally Team

Iwona Petryla

Citroën Racing Trophy Polska

Rajd Rzeszowski | Bouffier na czele RSMP, życiówka Rzeźnika

Formuła 3 Euro Series | Germaziak na krawędzi

Rajd Madery | Awans Szymona Ruty w ERC

Więcej o: