Rajd Rzeszowski | Bouffier na czele RSMP, życiówka Rzeźnika

Kolejny perfekcyjny rajd Bryana Bouffiera. Francuz wygrał oba etapy 20 Rajdu Rzeszowskiego. Triumfując w 4 rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wysunął się również na prowadzenie w tegorocznej klasyfikacji kierowców. Życiowym wynikiem poszczycic się może Maciej Rzeźnik, który w zawodach zajął drugie miejsce. Tracąc do trzykrotnego Mistrza Polski  +2:25.8. Za dwoma Peugeotami 207, dojechał Michał Sołowow. Kierowcy Forda Fiesty  RRC do lidera brakowało +2:37.2

Po półmetku Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Bryan Bouffier wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji kierowców. Po wygranej w 20. Rajdzie Rzeszowskim trzykrotny mistrz krajowego czempionatu o 21,5pkt wyprzedza ubiegłorocznego Mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza.

Kierowca Lotos Dynamic Rally Team, który dotąd prowadził w rankingu. Jednak awaria skrzyni biegów, jaka dopadła Kajetanowicza w piątek, zmusiła go do skorzystania z SupeRally już na pierwszym odcinku specjalnym. Jadący świetnie drugiego dnia ustronianin sklasyfikowany został dopiero na 12 miejscu w generalce. Dla załogi pocieszający jest triumf na największej liczbie sobotnich oesów i drugie miejsce w  klasyfikacji tego dnia rajdu. Kajetan Kajetanowicz i Jarek zwyciężyli w rundzie Rajdowych Mistrzostw Słowacji, która rozgrywana była łącznie z krajowym czempionatem.

Dziś było wręcz fantastycznie. Byliśmy mocno zmotywowani, ale ogromne znaczenie miał także doping kibiców, który sprawił, że jechało się nam jeszcze lepiej i łatwiej było podejmować ryzyko. Daliśmy z siebie wszystko i to się opłaciło. Niesamowitą frajdą jest jechać tak szybko i czuć tę adrenalinę. Wszystko zagrało dziś perfekcyjnie. Duże podziękowania należą się naszym mechanikom, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Samochód był świetnie przygotowany do dzisiejszej trudnej rywalizacji - mówił na mecie Kajetan Kajetanowicz.

Przed domową publicznością rewelacyjnie zaprezentował się Maciej Rzeźnik. Drugie miejsce, jakie wywalczył w klasyfikacji 20. Rajdu Rzeszowskiego to niewątpliwie jego życiowy wynik. +11.4 s do kierowcy Peugeota 207 S2000 zabrakło Michałowi Sołowowowi w Fordzie Fiesta RRC. Zawodnik Cersanit Rally Team dojechał jako trzeci, mając +9.2s zapasu do Tomasza Kuchara. Piąte miejsce wywalczył Wojtek Chuchała.

Jest dużo powodów do zadowolenia, jesteśmy na mecie i nic nie nabroiliśmy. Mieliśmy naprawdę dobre tempo, a piąte miejsce w generalce RSMP i pierwsze ence to świetny rezultat, ciężko było wymagać czegoś więcej -  podsumował kierowca Lotos Subaru Rally Team.

Mało zadowolony z 6. miejsca generalce jest Michał Bębenek. Po doskonałym początku pierwszego etapu wpływ na wynik końcowy miał półtoraminutowy pobyt poza drogą na drugim przejeździe odcinka Blizianka. Podczas drugiego dnia rywalizacji kierowca wskazywał na problemy z mocą auta.

Najważniejsze, że jesteśmy na mecie. Miejsce oczywiście nie jest szczytem moich marzeń. Cieszymy się z trzeciego miejsca w Mistrzostwach Słowacji. Wydawało mi się, że tempo jazdy w drugim dniu rajdu było szybkie, jednak wyniki tego nie odzwierciedlały. Martwi mnie ta sytuacja. Jeszcze nie wiemy czemu się tak dzieje. Być może problem tkwi w jednostce napędowej samochodu. Będziemy wyjaśniać przyczyny tej sytuacji - mówił Michał Bębenek.

Pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej 20. Rajdu Rzeszowskiego zajęła załoga z Kłodzka - Łukasz Markowski i Maciej Machela. Podopieczni Grzegorza Grzyba na słowackich oesach, w domowym rajdzie czołowego kierowcy Peugeot Sport Polska Rally Team wygrali klasę R2B.

Klasyfikacja końcowa 20. Rajdu Rzeszowskiego 1 Bouffier / Panseri Peugeot 207 S2000 S2 R4 1:23:24.2 +0.0 +0.0 2 Rzeźnik / Mazur Peugeot 207 S2000 S2 R4 +2:25.8 +2:25.8 3 Sołowow / Baran Ford Fiesta RRC S2 R4 +2:37.2 +11.4 4 Kuchar / Dymurski Mitsubishi Evo V HRP +2:46.4 +9.2 5 Chuchała / Heller Subaru Impreza S2 R4 +3:10.2 +23.8 6 Bębenek / Wilk Mitsubishi Evo X S2R4 +3:49.5 +39.3 7 Drotar / Banoci Subaru Impreza WRC 11MSR +5:39.3 +1:49.8 8 Chmielewski / Dachowski Citroen DS3 R3T +6:34.0 +54.7 9 Kujawski / Zegarmistrz Renault Clio R3 R3C +8:14.6 +1:40.6 10 Markowski / Machela Citroen C2R2 Max R2B +8:34.7 +20.1

Iwona Petryla

Więcej o: