Rajd Rzeszowski | Platinum Inspiration dla Jarosława Noworóla

Podczas Rajdu Rzeszowskiego już po raz trzeci zostanie wręczona statuetka Platinum Inspiration, która przyznana jest osobom, instytucjom lub firmom szczególnie zaangażowanym w rozwój i promocję polskich rajdów. Tym razem trafi ona w ręce Jarosława Noworóla - dyrektora Rajdu Rzeszowskiego. W tym roku nagrodę odebrali już Maciej Wisławski oraz Tomasz Kamiński za projekt ?Bezpieczne Rajdy?

Jarosław Noworól od kilku lat jest dyrektorem Rajdu Rzeszowskiego, angażował się także w Rajd Barbórki i Baja Carpathia. Aktywnie promuje rajdy na Podkarpaciu, w czym nie przeszkodziła mu nawet białaczka, na którą zachorował dwa lata temu.

Nagrodę otrzyma za wkład w promocję i rozwój rajdów oraz środowiska rajdowego na Podkarpaciu. Przedstawiciele Orlen Oil, PZM oraz TVP chcą także docenić prawdziwie sportowego ducha  jakim wykazuje się w walce z chorobą. Jarosław Noworól od dwóch lat przy okazji imprez sportowych stara się także promować oddawanie dla chorych na białaczkę płytek krwi i rejestrację dawców szpiku.

Noworól odbierze Platinum Inspiration na mecie jubileuszowego, 20. Rajdu Rzeszowskiego, który należy do grona największych imprez motorowych w Polsce. Tegoroczna edycja jest eliminacją nie tylko Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski, ale także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji i Pucharu Europy Centralnej (CEZ). W tym roku zgłosiło się aż 149 załóg, z czego 60 rywalizować będzie w RSMP. Podczas rajdu zobaczymy załogi z Polski, Słowacji, Ukrainy, Czech i Francji.

Wcześniej Kamiński i Wisławski

Platinum Inspiration to nagroda wręczana na każdej eliminacji Platinum RSMP, począwszy od Rajdu Świdnickiego 2011. Jako pierwszy nagrodzony został projekt Tomasza Kamińskiego - "Bezpieczne Rajdy", który ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas rajdów m.in. przez promowanie świadomego kibicowania.

W czasie Rajdu Karkonoskiego nagroda trafiła do Macieja Wisławskiego. Najbardziej utytułowany polski pilot, Mistrz Europy z roku 1997, Platinum Inspiration otrzymał za wkład w rozwój i promocję rajdów oraz działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Zgłoś do Platinum Inspiration

Już od drugiej edycji Platinum Inspiration także kibice, dziennikarze i osoby zaangażowane w organizację rajdów mogą zgłaszać własne nominacje do nagrody. Spośród propozycji jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele Orlen Oil, PZM i TVP, wybiera laureata, w którego ręce trafia symboliczna statuetka. Nominacje można zgłaszać poprzez formularz umieszczony na stronie www.rsmp.pl.

źródło: Orlen Oil

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Madery | Oleksowicz drugi, Ruta czwarty w ERC

Rajd Rzeszowski | Chmielewski: szybko, ale perfekcyjnie

Rajd Rzeszowski | Kajetanowicz: potrzeba 100% koncentracji

Więcej o: