Subaru Poland Rally Team 2010

Osiem wymagających rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dwóch wspaniałych zawodników i jeden zespół - Subaru Poland Rally Team

Samochód:

Subaru Impreza WRX STI gr. N

moc maksymalna - 280 KM
moment obrotowy - 575 Nm
ECU (elektronika silnika) - Symtech Racing
diff ECU (elektronika dyfrów) - Symtech Racing
pojemność silnika - 1997,8 ccm
turbo - Symtech Racing, zwężka 33 mm
skrzynia biegów - kłowa Symtech/Modena
sprzęgło - Symtech Racing
napęd - na 4 koła
waga - 1365 kg
zawieszenie - Symtech Racing
hamulce - AP Racing
opony - BF Goodrich
felgi - Evo Corse (asfalt 8'' x18'', szuter 7'' x15'', śnieg 5'' x16'')
przyspieszenie 0-100 km/h - 4,0 s
prędkość maksymalna - 219 km/h
zużycie paliwa - w warunkach rajdowych 60 l /100 km,
na odcinkach dojazdowych 20 l /100 km

Kierowca:

Kajetan Kajetanowicz (ur. 5 marca 1979r.)

Polski kierowca rajdowy oraz instruktor Szkoły Jazdy Subaru. W sezonie 2003 r. debiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w Rajdzie Śląskim, wygrywając w swojej klasie. W 2008 zdobył tytuł wicemistrza Polski, będąc najszybszym Polakiem w RSMP. W 2009 roku Kajetan rozpoczął swoją przygodę z Subaru Poland Rally Team i jako jeden z dwóch zawodników zwyciężył w dwóch rundach RSMP - Rajdzie Elmot i Dolnośląskim, kończąc sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i zdobywając tytuł wicemistrza Polski w grupie N. Przez specjalistów jest postrzegany jako największy talent ostatnich lat.

Pilot:

Jarosław Baran (ur. 24 grudnia 1967r.)

Jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Od lat dzieli się swoją wiedzą w ramach autorskiego projektu Szkoły dla Pilotów i z tego powodu jest często nazywany "profesorem". Pochodzi z rodziny o rajdowych korzeniach, jednak nie marzył o rajdowej karierze. Całkiem przypadkiem (ze zdecydowaną  pomocą taty) wystartował w pierwszym rajdzie jako kierowca. Nie dojechał do mety, ponieważ... nie mógł jej odnaleźć. Postanowił więc dokładnie zgłębić zagadnienie pilotażu i dziś ma na koncie blisko 200 startów, w tym prawie 120 w mistrzostwach Polski, w których startuje bez przerwy od 1992 roku jako zawodnik Automobilklubu Krakowskiego. W swojej karierze zdobył kilkanaście tytułów w różnych klasach i grupach, w tym trzy tytuły Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej oraz tytuł Vice Mistrza Europy. Przez wiele lat był partnerem Janusza Kuliga, ale startował też m.in. z Waldemarem Doskoczem, Sebastianem Fryczem, Michałem Kościuszko i Leszkiem Kuzajem. W 2009 roku rozpoczął współpracę z Kajetanem Kajetanowiczem, którego uważa za zawodnika o ponad przeciętnym potencjale.

Więcej informacji na http://www.sprt.pl/

 

Subaru wraca do rajdów - ZOBACZ TUTAJKen Block 2 vs Dyrdek gymkana2.1


Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: