Rajd Karkonoski | Bębenek dobrze przygotowany

Michał i Grzegorz Bębenkowie intensywnie trenowali przed rozpoczynającym się dziś 26. Rajdem Karkonoskim. Trening zespołu Platinum Rally Team odbył się w pobliżu miejscowości Pilchowice

Michał Bębenek sprawdzał set-up zawieszenia swojego Mitsubishi Lancera Evo X R4, które bazowo zostało ustawione na poprzednich testach w Rajbrocie pod koniec maja. Odcinek testowy o długości około 3 km zdaniem kierowcy miał charakter zbliżony do trasy tegorocznego rajdu. Okazało się, że niemal wszystkie ustawienia auta są na tyle dobre, że dokonano jedynie drobnych korekt.

Samochód fantastycznie zachowuje się na nierównej nawierzchni. Moje odczucia są bardzo pozytywne. Podczas testów ćwiczyliśmy także punkty hamowania i trenowaliśmy jazdę w szybkich zakrętach. Praca zespołu wykonana w ostatnich tygodniach zaowocowała jeszcze lepszym prowadzeniem się rajdówki. Odcinek testowy bardzo dobrze odzwierciedlał trasę Rajdu Karkonoskiego. Był techniczny a w niektórych fragmentach szybki. Miejscami, aby pojechać naprawdę szybko, trzeba wykazać się sporą odwagą. Lubię ten rajd i myślę, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani. - mówi Michał Bębenek.

 

Wydaje się, że solidnie przetestowaliśmy Evo X przed startem w Rajdzie Karkonoskim. Auto bardzo dobrze się prowadzi, zawieszenie niemal perfekcyjnie wybiera wszelkie nierówności. Teraz pozostało nam jedynie przejechać w jak najlepszym tempie całą trasę. Zapraszamy wszystkich kibiców rajdowych w najbliższy weekend do Jeleniej Góry. - komentuje Grzegorz Bębenek.


Patron medialny

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Karkonoski | Kajetanowicz i Baran z jedynką

RSMP | Aż 140 załóg na Karkonoskim

Platinum Rally Team