Rajd Chorwacji | Ruta podsumowuje pierwszy etap

Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zajmują 8 pozycję po 4 pierwszych odcinkach specjalnych Rajdu Chorwacji. To pierwsza tegoroczna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy z udziałem załogi Orlen Team

Wczoraj najpierw zawodnicy przejechali 2,2 kilometrowy odcinek testowy oddalony o 10 km od Rijeki. Wieczorem rajdowcy przystąpili do 4 odcinków specjalnych podzielonych na 2 pętle. Druga została rozegrana już po zmroku.

Wszystkie odcinki specjalne wygrał Włoch Luca Rossetti, który wypracował 44,7 sekundy przewagi nad kolejnym w klasyfikacji. Załoga Orlen Team plasuje się na 8 miejscu ze stratą do poprzedzającej załogi 21 sekund. Na piątek zaplanowano 7 odcinków specjalnych podzielonych na 3 pętle.

Rano przejechaliśmy odcinek testowy. Pojechaliśmy go dość szybko, ale dopiero po kilku przejazdach, kiedy znaleźliśmy swoje tempo i zaczęliśmy się dobrze rozumieć z autem. Trochę zabrakło testów przed tym rajdem. Pierwszy OS był szybki, drugi jeszcze szybszy, a później przystąpiliśmy do nocnego ścigania. Były to dość trudne przejazdy, trasy bardzo szybkie, a nawierzchnia śliska. Na pierwszym oesie drugiej pętli straciliśmy nasze optymalne tempo, ale na drugim zaczęliśmy się rozpędzać i pokonaliśmy kilku groźnych rywali - tak czwartkowe zmagania komentował Szymon Ruta.

źródło: Orlen Team