Rajd Mazowiecki | Jechali pod dyktando Nowocienia

Mariusz Nowocień i Bartłomiej Jakubowski, prowadzący dotąd w punktacji RPP, wygrali 9. Rajd Mazowiecki. Tym samym umocnili swoją pozycję liderów tzw. drugiej ligi. O +36,5s później metę osiągnęli Jakub Wysocki i Grzegorz Gołda, a prawie dwie sekundy po nich dojechali Tomasz Sawicki i Magdalena Wilk. W ?Gościach? triumfował Filip Nivette

Liderzy klasyfikacji tzw. drugiej ligi, Mariusz Nowocień i Bartłomiej Jakubowski wreszcie w tym sezonie stanęli na najwyższym miejscu na podium. 9. Rajd Mazowiecki rozpoczęli i skończyli świetnie. Rzeszowska załoga wygrywała oes za oesem. W pierwszej pętli była niepokonana Wygrała Kozienice (9,03km), Nowodwór (11,16) Ułęż (8,50km), Sieciechów (7,10km). A tuż za nią, z różnicą o +21,1 sekundy, w klasyfikacji byli Tomasz Sawicki i Magda Wilk. Trzecie miejsce obronili Jakub Wysocki i Grzegorz Gołda (+28,9). I to właśnie te trzy załogi grały pierwsze skrzypce w rywalizacji podczas 4. eliminacji Rajdowego Pucharu Polski.

Do głosu doszedł Grzybek

Druga pętla rozpoczęła się od zwycięstwa Bartka Grzybka. Drugi był Tomasz Sawicki, który przegrał Kozienice zaledwie o dwie dziesiąte sekundy. Trzeci na pierwszym oesie drugiej pętli Mariusz Nowocień wygrał Nowodwór i Ułęż. Cały czas kontrolując sytuację i prowadząc już do końca. Triumf na ostatnim przedostatnim odcinku oddał Jakubowi Wysockiemu. Przed samym końcem Mariusz Nowocień prowadził w rajdzie z +43s przewagi nad Jakubem Wysockim. Trzecie miejsce zajmował Tomasz Sawicki (+46,5).

 

Na ostatnim dalej Huzar


Kierowca Huzar Rally Team Mariusz Nowocień, jako lider  rywalizacji, po raz kolejny zaakcentował swą świetną formę  na superoesie Elektrownia Kozienice. Wygrał go przewagą +36,5 nad Jakubem Wysockim. Tym samym utwierdzając pierwszą trójkę 4. rundy Rajdowego Pucharu Polski. Podium 9. Rajdu Mazowieckiego wygląda zatem następująco: Mariusz Nowocień i Bartłomiej Jakubowski, Jakub Wysocki i Grzegorz Gołda (+36,5s), Tomasz Sawicki i Magdalena Wilk (+38,9).

Goście odpadali jeden za drugim


Szumnie zapowiadana klasa „Gość” dojechała do mety w skromnym składzie 4 załóg. Już rano z parku nie wyjechali Maciej Rzeźnik i Marcin Berliński. Potem stopniowo eliminowali się następni. Po 6 odcinku odpadł Szymon Ruta, który do tego momentu prowadził w klasie. Z dalszej rywalizacji wykluczyła go awaria silnika w Mitsubishi Lancerze R4 zbudowanym przez firmę Leszka Kuzaja. W tej sytuacji na prowadzenie wysunął się Filip Nivette i pozostał na nim do ostatniego odcinka, zostawiając za sobą Jarosława Kołtuna i Tomasza Gryca.

 

9. Rajd mazowiecki - wyniki


4. runda Rajdowego Pucharu Polski

1. M. Nowocień/B. Jakubowski      Honda Civic     A7    40:43,0
2. J. Wysocki/G. Gołda    Honda Civic    A7    +36,5
3. T. Sawicki/M. Wilk        Peugeot 206 RC    A7    +38,9
4. S. Janowski/K. Grzenia    Opel Astra    A Astra    +1:06,4
5. R. Raczkowski/M. Kosiński    Honda Civic    A7    +1:08,2
6. M. Kwaśnik/W. Stanis    Citroen C2R2 Max    A6    +1:12,0
7. G. Świątecki/M. Miklaszewski    Citroen C2    A6    +1:34,7
8. D. Tomala/M. Martnek    Citroen Saxo VTS    A6    +1:41,4
9. D. Markowski/M. Majewski    Peugeot 306     A7    +1:51,8
10. Ł. Byśkiniewicz/M. Wisławski    Ford Fiesta    A6    +1:56,0

Zobacz oficjalne wyniki - pełna wersja 4. runda RPP

Klasa „Gość”
1. F. Nivette/S. Gospodarczyk    Mitsubishi    Lancer Evo IX    39:53,3
2. J. Kołtun/T. Burkacki    Citroen DS3 R3T    +1:11,4
3. T. Gryc/M. Kuśnierz    Citroen C2R2 Max    +1:14,9
4. B. Boruta/Z. Gruszka    Renault Twingo Sport R2    +6:38,2

Zobacz oficjalne wyniki - pełna wersja klasa "Gość"

 

Iwona Petryla

 

zobacz także:

Rajd Mazowiecki | Rutę wyeliminowała awaria

Orlen Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski

Szymon Ruta trenuje przed sezonem

Więcej o: