Rajd Mazowiecki | Rutę wyeliminowała awaria

Załoga Orlen Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski była zmuszona wycofać się z rywalizacji w Rajdzie Mazowieckim, 4. eliminacji Rajdowego Pucharu Polski. Powód to awaria techniczna auta. Po 6 oesach zespół zdecydowanie prowadził w klasie ?Gość?.

Na trzecim odcinku specjalnym drugiej pętli Mitsubishi Lancer Orlen Team zaczął sukcesywnie tracić moc, aż w końcu przestał jechać. Mechanicy analizują przyczynę awarii nowej jednostki napędowej.

 

Bardzo ciekawe, szybkie trasy. Czasem osiągaliśmy prędkości powyżej 200 km/h. Oesy, które wydawały się początkowo łatwe okazały się dość kręte. Zaczęliśmy spokojnie, z oesu na oes uczyliśmy się auta i coraz lepiej je czuliśmy. Do chwili awarii silnika zdecydowanie prowadziliśmy w klasie „Gości”. Nie wiem co się stało z autem. Samochód miał całkowicie nową jednostkę napędową, która przyjechała bezpośrednio przed rajdem. Trudno, awaria wyeliminowała nas z walki o zwycięstwo. Tempo było jednak zadowalające, dopiero się uczyliśmy samochodu, a osiągane przez nas czasy były naprawdę satysfakcjonujące. Prawdziwe ściganie czeka nas w Chorwacji - komentował Szymon Ruta.

Kolejny start załogi Orlen Team już 19-21 maja. Szymon Ruta weźmie udział w Rajdzie Chorwacji, drugiej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Europy.

źródło: Orlen Team

Iwona Petryla

Zobacz także:

Orlen Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski

Szymon Ruta trenuje przed sezonem

Klasyfikacja Kierowców w ERC

Więcej o: