Szymon Ruta trenuje przed sezonem

Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski intensywnie przygotowują się do swojego pierwszego startu w tym sezonie. Podobnie jak w roku ubiegłym, załoga Orlen Team zdecydowała się na udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy. Zawodnikom będzie można kibicować już w połowie maja podczas 38. Rajdu Chorwacji

Choć Rajd Chorwacji, zaliczany do ERC, zaplanowany jest dopiero w dniach 20-22 maja, to załoga Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski nie marnuje czasu. Oczekując swojego pierwszego startu w tym sezonie, zawodnicy Orlen Team  intensywnie się przygotowują. Miniony weekend Szymon i Sebastian spędzili w okolicach Karpacza. Tam pokonali około 100 kilometrów oesowych samochodem Renault Clio R3.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udanych testów i najprawdopodobniej nie będzie to ostatni trening tym autem. Rajd Chorwacji pojedziemy jednak Peugeotem 207 Super 2000 i w związku z tym  planujemy jeszcze  dwudniowe testy w okolicach Budapesztu - mówi Szymon Ruta .

Treningi na Węgrzech zaplanowano na drogach przypominających te, z okolic Rijeki, bazy Rajdu Chorwacji. Załoga skupi się na ustawianiu zawieszenia i zaprzyjaźnianiu się z najnowszą ewolucją Peugeota 207 Super 2000. W tym roku, broń rajdowa załogi Orlen Team będzie dysponowała mocniejszą jednostką napędową oraz kilkoma nowinkami technicznymi.

Iwona Petryla

Więcej o: