RSMP | Rusza Citroën Racing Trophy

Piaty sezon rywalizacji kierowców w ?pucharze Citroëna? rozpocznie się w historycznym dla polskich rajdów regionie Polski. Na szybkich i technicznych, asfaltowych trasach Gór Sowich, podczas 39. Rajdu Świdnickiego Krause zaprezentują się Jan Chmielewski, Tomasz Gryc, Szymon Kornicki, Ariel Piotrowski, Tomasz Żerebecki i Rafał Janczak. Pierwsza runda Citroën Racing Trophy Poland startuje w piątek.

O tytuł zwycięzcy międzynarodowego programu Citroën Racing Trophy w tym roku ubiegać się będzie czternastu kierowców i pilotów. Stanowią oni załogi sześciu Citroënów C2R2MAX i jednego DS3R3, który po raz pierwszy wystartuje na polskich oesach.

Obok zawodników dobrze znanych kibicom rajdów, którzy mogą poszczycić się tytułami Mistrzów Polski, znajdą się debiutanci, którzy dołączą do ekipy Citroën Racing Trophy i w każdej rundzie będą rywalizować o wysokie nagrody pieniężne za zajęte miejsca oraz bony na zakup części zamiennych i akcesoriów w butiku Citroën Racing.

C2R2 MAX i DS3 R3

W tym roku, po rocznej przerwie, do regulaminów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powróciły klasy R. Załogi Citroënów C2R2 MAX, wyposażonych w silnik o pojemności 1600 cm3, będą rywalizować o tytuły w klasie R2B, a Citroënów DS3 R3, które są wyposażone dodatkowo w turbosprężarkę, w klasie R3T.

Obydwa samochody zaliczane są do Grupy R, która określana jest mianem nieoficjalnej klasyfikacji samochodów napędzanych na przednią oś. Właśnie na klasyfikacji Grupy R, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie się opierała rywalizacja w tegorocznym, przełomowym Citroën Racing Trophy Polska 2011.

Kto startuje w Citroën Racing Trophy Poland?

Jan Chmielewski/Maciej Wilk - Citroën DS3 R3

Tomasz Gryc/Michał Kuśnierz - Citroën C2R2 MAX

Szymon Kornicki/Robert Hundla - Citroën C2R2 MAX

Ariel Piotrowski/Ireneusz Pleskot - Citroën C2R2 MAX

Tomasz Żerebecki/Ewa Rybko - Citroën C2R2 MAX

Rafał Janczak/Tomasz Sadlik - Citroën C2R2 MAX

Sebastian Depta/Anna Wódkiewicz - Citroën C2R2 MAX

 

 

Iwona Petryla

Zobacz także:

RSMP RPP | Aż 124 załogi na Świdnickim

Dolny Śląsk szykuje się do 39. Rajdu Świdnickiego Krause

Rozmowa z Andrzejem Doboszem - pierwszym dyrektorem Rajdu Elmot

Więcej o: