RSMP RPP | Aż 124 załogi na Świdnickim

Imponującą liczbą, 124 załóg, zamknęła się lista zgłoszeń do 39. Rajdu Świdnickiego Krause. Zawody wystartują już w najbliższy piątek. A na kultowych odcinkach poprowadzonych w Górach Sowich zobaczymy m.in. aktualnego Mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza, wicemistrza Europy Michała Sołowowa, czterokrotnego triumfatora krajowego czempionatu Leszka Kuzaja i  trzykrotnego MP,  Francuza Bryana Bouffier. Na trasie nie zabraknie także ulubieńców publiczności takich jak Tomasz Kuchar, Michał Bębenek, Mariusz Stec czy Tomasz Czopik.

W najbliższy weekend Świdnica po raz kolejny stanie się stolicą Polskich rajdów. Do udziału w 39. Rajdzie Świdnickim Krause zgłosiło się 46 załóg w ramach 2. rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 67 teamów do 2. i 3. rundy Rajdowego Pucharu Polski (tzw. druga liga) i 11 do Rajdowego Debiutu (tzw. trzecia liga).

-Bardzo cieszy nas taka frekwencja. Jest to dla nas duża satysfakcja, że aż 124 załogi doceniły nasz wysiłek organizacyjny i zechcą w dniach 08-10 kwietnia rywalizować na przygotowanych przez nas trasach. W tym roku ścigamy się na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na południu naszego regionu. Wracamy tym samym do rozwiązań, które Automobilklub Sudecki wykorzystywał wiele lat temu. Mamy nadzieję, że uatrakcyjni to rywalizację w naszych zawodach - opowiada  Roman Grygianiec, Dyrektor  39. Rajdu Świdnickiego Krause, prezes Automobilklubu Sudeckiego.

 

Kto i czym pojedzie?


Z jedynką na trasę wyruszą Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, aktualni rajdowi Mistrzowie Polski. Załoga Lotos Dynamic Rally Team przed publicznością zaprezentuje się w Subaru Imprezie TMR 2010, przygotowanej w stajni Tommiego Makinena. Drugi numer startowy otrzymali Michał Sołowow i Maciej Baran, wicemistrzowie Europy, startujący z priorytetem „B” przyznanym przez FIA. Kierowca Automobilklubu Kieleckiego wystartuje Fordem Fiestą S2000. Trójkę ma wrocławianin Tomasz Kuchar, który po raz drugi w tym roku w RSMP zasiądzie za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo V. Kolejne dwa numery przydzielono załogom wystawionym przez Peugeot Sport Polska Rally Team, które pojadą w Peugeotach 207 Super 2000. To Bryan Bouffier i Xavier Panseri oraz powracający do rajdowych startów Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim. Numer 6 ma mają Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur w Skodzie Fabii S2000. Tuż za nimi na liście zgłoszeń są bracia Bębenkowie - Michał i Grzegorz. Załoga z Bochni w tym sezonie przesiada się z Citroena C2R2 do Mitsubishi Lancera Evo X. Za kierownicą podobnego „czterołapa” zasiądzie Leszek Kuzaj, który dotychczas w świdnickim klasyku 3 razy stawał na najwyższym miejscu na podium. Czterokrotny Mistrz Polski, który ubiegłego sezonu nie zalicza do udanych, otrzymał dopiero 8 numer startowy. W „dziesiątce” przygotowanej przez ekipę Zbyszka Steca na Świdnickim ma pojawić się Tomasz Czopik, który ku uciesze kibiców, zamierza wreszcie powrócić do rajdowych startów.
39. Rajd Świdnicki Krause będzie też polskim debiutem na odcinkach specjalnych dla dwóch Citroenów DS3 R3. Pojadą nimi Janek Chmielewski (22) i Jarosław Kołtun (23). W rozgrywanych na Dolnym Śląsku zawodach wystartuje także także pierwsza runda Citroen Racing Trophy. Do udziału w pucharze w tym roku zgłosili się: Janek Chmielewski, Tomasz Gryc, Ariel Piotrowski, Szymon Kornicki, Tomasz Żerebecki, Rafał Janczak i Sebastian Depta. Ostatni z wyliczonych kierowców nie zdecydował się jednak na udział w świdnickim ściganiu.

- Życzę wszystkim uczestnikom 39. Rajdu Świdnickiego KRAUSE wspaniałej sportowej rywalizacji, a kibicom wielu pozytywnych wrażeń.  Apeluję także o bezpieczne oglądanie rajdu i rozwagę do wszystkich, którzy na początku kwietnia będą obserwować nasz rajd. Mam nadzieję, że we wspaniałych nastrojach i z dobrymi wspomnieniami, będą Państwo mówić o tegorocznych zawodach organizowanych przez Automobilklub Sudecki - mówi Roman Grygianiec, Dyrektor Rajdu.

Iwona Petryla

Zobacz listy zgłoszeń na 39. Rajd Świdnicki Krause

2. runda RSMP

2. i 3. runda RPP

Rajdowy Debiut

Więcej o: