WRC| Polacy wygrali 2 oesy

Michał Kościuszko rewelacyjnie spisywał się w sobotę na trasie Rajdu Portugalii, 3. rundy Mistrzostw Świata. W cyklu PWRC wygrał aż 2 spośród 6 rozegranych oesów. Lepszy od niego był tylko Haydon Paddon, który triumfował 3 razy  i prowadzi z przewagą +6:35,8 nad Benito Guerrą, a z +9:23,5 nad Jukką Ketomakim. Polak zajmuje 10 miejsce.

Polacy nie mają już szans na czołowe lokaty w cyklu PWRC w Rajdzie Portugalii. Piątkowa awaria skrzyni biegów w ich Mitsubishi Lancerze Evo X i przez to ponad 20 minutowa starta przekreśliła plany Michała Kościuszki i Macieja Szczepaniaka. To, co teraz satysfakcjonuje teraz załogę Lotos Rally Team, to uczenie się samochodu i walka o jak najlepsze wyniki na poszczególnych oesach. A z tym, podczas II etapu radziła sobie świetnie.

Triumfy w drugiej pętli

Kościuszko i Szczepaniak sobotni etap Rajdu Portugalii rozpoczęli od wielkiej akcji odrabiania strat. Na pierwszym przejeździe odcinka Almodovar załoga Lotos Dynamic Rally Team zameldowała się jako 4, na drugim już jako 3. Nieco trudniej było na Vasco 1, gdzie Polacy dojechali na 5 miejscu. Jednak kolejny przejazd tej próby zaowocował triumfem naszej załogi! Michał Kościuszko wygrał odcinek z Paddonem z 9-cio sekundowym zapasem. Ponad 13 sekund szybciej od Nowozelandczyka dojechał też na ostatnim oesie II  etapu - Loule 2 (na Loule 1 był trzeci). Popisowa forma naszego teamu sprawiła, że Michał i Maciej awansowali w PWRC z 17 miejsca na 10. Ich strata do lidera Haydona Paddona to +21:48,0. Trudno nie pokusić się tu o spekulację, że gdyby nie smutna piątkowa przygoda, Michał Kościuszko z powodzeniem mógłby zajmować obecnie 2 lokatę, przesuwając Benito Guerrę na 3 pozycję.

- Jedyne co nam pozostało to uczyć się samochodu, jechać szybko, ale nie popełnić żadnego błędu i liczyć na to, że w końcu „dodrapiemy” się do pozycji punktowanej. W tej chwili już nie mamy już szans na jakieś czołowe lokaty. Ale robienie dobrych oesowych wyników, to jest coś, co nas satysfakcjonuje - mówił  Michał Kościuszko pod koniec drugiego etapu.


W generalce WRC pierwsze  miejsce zajmuje Sebastien Ogier. Kolejne lokaty przypadły Sebastienowi Loebowi (+37,6) oraz Jari-Mattiemu Latvali (+4:14,6).

Iwona Petryla

Więcej o: