7. Rajd Lotos | Testowy Kuchara, prolog Stanika

Najszybszy na odcinku testowym 7. Rajdu Lotos - Baltic Cup Tomasz Kuchar, nie zaliczy niestety do udanych superoesu tych zawodów. Podczas prologu, w gdańskiej hali Ergo Arenie triumfował Zbigniew Staniszewski

Zawodnicy testujący na zaśnieżonym odcinku przed Rajdem Lotos nie kryli uznania dla Tomasza Kuchara. To on w Mitsubishi Evo V wywalczył najlepszy czas na testowym. Fragment trasy o długości ok. 1,6 km pod miejscowością Grzybno przejechał w  1:16,4. Kierowca z Wrocławia wykonał sześć próbnych przejazdów. Drugi, o 1,2 sekundy gorszy był Michał Sołowow, a trzeci czas - 1:15,5, odnotował Kajetan Kajetanowicz.

Na odcinku testowym nie brakowało przygód. Kuchar i Sołowow w swoich rajdówkach pokrzywili koła, a Maciej Rzeźnik uderzył w wystający fragment pnia. Uszkodził nie tylko koło, ale i tylne drzwi.

Przedsmak rajdu

Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba triumfowali na prologu 7. Rajd Lotos - Baltic Cup w Ergo Arenie. To oni, z czasem 2:27,3 wygrali superoes. Próbę przygotowaną w hali załogi pokonywały dwukrotnie i parami, jadąc w odwróconej kolejności startu. W konsekwencji trasa prologu wynosiła 1,68 km. W klasyfikacji, tuż za Lancerem Stanika, zameldowała się N-16-tka Kajetana Kajetanowicza. Kajto stracił do lidera tylko 1,7 sekundy. Ze stratą  4,1 s metę osiągnął Michał Sołowow.

Największy powód do niezadowolenia po pierwszej próbie miał zapewne Tomasz Kuchar. Wicemistrz Polski świetnie rozpoczął dzień na testowym, ale w wyścigu w gdańskiej arenie znalazł się dopiero na 21. miejscu. Najpierw zgasił silnik na nawrocie wokół beczki, a potem jeszcze urwał zderzak. Zaowocowało to 28-sekundową stratą.

Prolog jest zaliczany do klasyfikacji 7. Rajdu Lotos - Baltic Cup. Na mecie wiele załóg narzekało na konfigurację superoesu i ubolewało nad słabymi czasami, osiągniętymi z powodów trudności logistycznych próby. Obradujący do późnego wieczora Zespół Sędziów Sportowych, zastanawiał się m.in. nad korektą czasów. Decyzję poznamy  w sobotę przed startem I etapu zawodów.

7. Rajd Lotos - Baltic Cup | Prolog
Wyniki nieoficjalne (przed posiedzeniem ZSS)
Ms Nr załoga samochód klasa wynik
1 7 Staniszewski/Boba Mitsubishi Evo IX N4 2:27,3
2 1 Kajetanowicz/Baran Subaru Impreza N4 +1,7
3 2 Sołowow/Baran Ford Fiesta S2000 S2 R4 +4,1
4 18 Dul/Sadowski Mitsubishi Lancer N4 +4,6
5 12 Stec/Madej Mitsubishi Evo IX N4 +11,5
6 5 Bębenek/Bębenek Mitsubishi Evo IX N4 +12,4
7 4 Rzeźnik/Mazur Skoda Fabia S2000 S2 R4 +14,3
8 15 Oleksowicz/Rathe Subaru Impreza N4 +15,7
9 14 Chwist/Burkat Subaru Impreza N4 +17,0
10 23 Chmielewski/Zegarmistrz Citroen C2R2 R2B +17,5

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

7. Rajd Lotos - Baltic Cup | Wideo

Kajto w Subaru od Makinena

Subaru Impreza - ogłoszenia

Staniszewski / Boba
Więcej o: