Rajd Dakar 2011. Organizatorzy pozwani o odszkodowanie

W Chile rodziny dwóch zabitych i dwóch ciężko rannych kibiców złożyły do sądu pozew przeciwko organizatorom 33. Rajdu Dakar o odszkodowanie i odwołanie imprezy, która ma się rozpocząć 1 stycznia 2011 roku w Buenos Aires

Trzech chilijskich adwokatów Matias Mundaca Campos, Daniel Bertolla Videla i Bernard Debeuf Ponce de Leon złożyło do sądu okręgowego w miejscowości Ovalle w imieniu rodzin pozew, w którym domagają się wysokich, wielomilionowych odszkodowań - podało Radio Santiago.

Jeżeli odszkodowania nie zostaną wypłacone przed rozpoczęciem imprezy, żądają wydania zakazu zorganizowania rajdu. W opinii adwokatów, organizator rajdu francuska firma Amaury Sport Organization (ASO), wbrew wcześniejszym ustaleniom pomimo wielu monitów, nie chce wypłacić odszkodowań.

Do tragedii doszło 9 stycznia 2009 roku, gdy podczas pierwszego etapu rozgrywanego w Chile w rejonie miejscowości Las Cardas w gminie Ovalle, ciężarówka organizatora wypadła z trasy i uderzyła w grupę kibiców. Miejsce w którym stali nie było oznakowane jako niebezpieczne.

sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: