Škoda z tytułem Mistrza IRC 2010

Škoda została oficjalnie nagrodzona i uhonorowana tytułem Mistrza Intercontinental Rally Challenge (IRC), a Juho Hänninen i Mikko Markkula reprezentujący fabryczną drużynę Škoda Motorsport, odebrali nagrodę dla najlepszej załogi IRC w sezonie 2010

Zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów w tegorocznym IRC, Škoda pokonała Peugeota, drużynę, która do tej pory przez 3 lata dominowała w zawodach IRC. Co więcej, to wspaniałe osiągnięcie całej drużyny wzmocniła druga pozycja duetu Jan Kopecký i Petr Starý, kolejnych reprezentantów Škody. Kris Meek (Peugeot), ubiegłoroczny zwycięzca, zakończył sezon 2010 na trzeciej pozycji.

Team fabryczny Škody wziął udział w 11 na 12 tegorocznych eliminacji IRC i aż 7 razy świętował zwycięstwo! Poza tymi sukcesami, załogi Škody aż 17 razy stawały na podium. Hänninen i Markkula zwyciężyli w Argentynie, Sardynii i Szkocji, Loix i Miclott w Belgii, na Maderze i w Czechach, a Kopecký i Starý na Wyspach Kanaryjskich. Prywatne drużyny wspierane przez importerów Škody także poradziły sobie świetnie, zwłaszcza Škoda UK Motorsport.

Sukces Fabii Super 2000 w sezonie 2010 ukoronowały liczne triumfy w narodowych mistrzostwach, włączając w to mistrzostwa w Niemczech (Matthias Kahle), Austrii (Raimund Baumschlager), Czechach (Pavel Valoušek), Hiszpanii (Alberto Hevia), Libanie (Roger Feghali) i Słowacji (Jozef Béreš).

Podsumowując sezon, który właśnie się zakończył, szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: "Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego historycznego zwycięstwa Škody: zarządowi Škody, członkom załogi Škoda Motorsport, naszym kolegom z Działu Rozwoju Technologicznego, jak również kolegom spoza firmy. Chciałbym również pogratulować importerom Škody z wszystkich krajów, gdzie nasz projekt Fabia Super 2000 został bardzo dobrze odebrany i znacznie przyczynił się zwiększenia świadomości naszej marki i wzmocnienia jej wizerunku - trudno o lepszą promocję dla Škody!"

źródło: Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia