Udany debiut nowej Fabii Super 2000

Škoda świętowała kolejne podwójne zwycięstwo w rozgrywanym w Belgii Rajdzie Ypres, szóstej rundzie Intercontinental Rally Challenge. Był to również piewszy rajd, na którym Škoda Motorsport wystartowała nową, zmodernizowaną Fabią S2000

Freddy Loix razem z pilotem, Fréderickiem Miclotte, cieszyli się ze swego szóstego w karierze zwycięstwa na rajdzie rozgrywanym w swoim ojczystym kraju. Prowadzili oni Škodę Fabia Super 2000 po Faceliftingu. Inny duet jeżdżący pod flagą Škoda Motorsport: Jan Kopecký - Petr Starý, na metę przybyli na drugiej pozycji, dokładnie tak, jak rok temu.

...W czasie trwającego dwa dni rajdu, zawodnicy pokonali łącznie 280 kilometrów. Loix wygrał w sumie dziewięć odcinków specjalnych, Kopecký triumfował w sześciu. W ten sposób Škoda przypieczętowała swą pierwszą pozycję w klasyfikacji marek, a Kopecký umocnił się na drugiej pozycję w klasyfikacji kierowców. Lider IRC, Juho Hänninen wycofał się z belgijskiego rajdu po czwartym odcinku specjalnym, kiedy jego samochód zjechał z trasy, wpadając do głębokiego rowu.

To był długi i trudny wyścig, który dla Škody zakończył się wspaniałym sukcesem. Chciałbym podziękować Škoda Belgium za wyśmienitą współpracę. Wierzę, że zmodernizowana Fabia S2000 zapewni Škodzie wiele satysfakcji i udanych startów w najbliższych rajdach. Utrzymaliśmy pozycję lidera w zestawieniu marek, co jest dla nas doskonałą motywacją do dalszej walki. Następnym rajdem, w jakim weźmiemy udział będzie lipcowy Rajd Azorów. Pojawimy się również na Rajdzie Bohemii - Michal Hrabánek


Rajd Bohemii będzie momentem debiutu Škody Fabia Super 2000 po Faceliftingu na rodzimym terenie czeskiej marki. Aktualny lider IRC, ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Bohemii, Juho Hänninen wraz z Mikko Markkula będą reprezentować w tym rajdzie drużynę Škoda Motorsport. W tym samym czasie Jan Kopecký i Petr Starý wystartują zmodernizowaną Škodą Fabią Super 2000 w Rajdzie San Marino.

źródło: Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: