Rajd Lotos: Klasa N3 z międzynarodową obsadą!

Na starcie drugiej rundy RSMP 2010 stanie 8 załóg klasy N3, w której tym razem pojawią się również zawodnicy z zagranicy

Najwyższy numer startowy otrzyma Piotr Krotoszyński, aktualny lider punktacji. Jak zdradził sam zainteresowany, zwycięstwo w Rajdzie Elmot bardzo go podbudowało i zmotywowało do kolejnych startów. O ile popularny Krotosz ma dość duże doświadczenie na szutrze, to dla Piotra "Herbiego" Rudzkiego Rajd Lotos będzie debiutem na tej nawierzchni. Jak skomentował sam kierowca, poświęci te imprezę raczej na zdobycie doświadczeń i kilku cennych punktów.

Także Piotr Stryjek po raz pierwszy wyjedzie swoim Renault Clio na szutrowe oesy, jednak również on podchodzi do tego rajdu spokojnie i liczy na kolejne doświadczenia i cenne rady kolegów. Z pewnością poradą będzie służył Maciej Cywiński, przed którym szutrowe oesy nie mają już chyba wielu tajemnic, co potwierdził w poprzednich sezonach. W tym roku będzie co prawda debiutował na luźnej nawierzchni w nowym aucie, ale jak sam zapowiada, łatwo się nie podda i na pewno powalczy o sekundy.

Groźnymi rywalami będą z pewnością także Anre Saks i Rainer Maasik w Hondzie Civic Type-R, którzy już po raz trzeci pojawią się na Rajdzie Lotos. Estończycy bardzo miło wspominają te zawody, a nie jest wykluczone, że wystartują również w wybranych rundach RSMP w dalszej części sezonu. Od Rajdu Lotos tegoroczne starty rozpocznie także Mikołaj Kempa w kolejnym Civicu. Kierowca zdecydowanie przepada za szutrowymi rajdami, więc już teraz liczy na ostrą walkę na domowych dla siebie próbach.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Poland Rally Team w sezonie 2010 - ZOBACZ TUTAJ

Oficjalne testy Kuzaja - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: