Porsche GT3 CCCE | Brno | Zapowiedź: Finał w stolicy Moraw

W pierwszy weekend października na torze w Brnie zakończy się rywalizacja w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Stolica Moraw będzie gościć siódmą rundę środkowo-europejskiego pucharu, która zadecyduje o mistrzowskiej koronie
Porsche GT3 CCCE | Tor Poznań | Zapowiedź: Platinum oficjalnym sponsorem pucharu

Na czele klasyfikacji znajduje się Stefan Biliński, jednak jego przewaga nie jest na tyle bezpieczna, aby mógł już teraz cieszyć się z tytułu. Za jego plecami czają się bowiem Ignas Gelzinis oraz Andrzej Lewandowski, którzy będą czekać na choćby najmniejszy błąd kierowcy Förch Racing by Lukas Motorsport. Walka o podium nie sprowadza się jednak tylko do tego, gdyż kilka punktów za Lewandowskim znajduje się jeszcze Adam Gładysz, który także ma matematyczne szanse na tytuł.

Tor w Brnie był używany już w latach '30 ubiegłego wieku, jednak formę, którą znamy obecnie, przybrał w 1986 roku. Na nieco ponad 5-kilometrową pętlę składa się 15 zakrętów, a jedną z najważniejszych cech tego toru są duże różnice poziomów, które sprawiają, że bardzo ważna jest linia jazdy w zakręcie i jak najszybsze wyjście z poszczególnych łuków, szczególnie przed podjazdami.

Od początku sezonu trwa zacięta walka pomiędzy Bilińskim, Lewandowskim, Gładyszem oraz Gelzinisem. Na Hungaroringu dwaj pierwsi zdobyli taką samą liczbę punktów i ex aequo prowadzili w klasyfikacji. Podczas pierwszej wizyty w Poznaniu awaria sprawiła, że Lewandowski musiał oddać pozycję lidera, natomiast na Salzburgringu Gładysz popisał się świetną jazdą i wysunął się na czoło z przewagą 8 punktów nad swoimi rywalami. W Moście natomiast tarnowianin miał pecha, co bezlitośnie wykorzystał Biliński, który po idealnym weekendzie w Czechach i kilka tygodni później na Słowacji, znacznie powiększył swoją przewagę. Druga wizyta w Poznaniu pozwoliła mu na dalsze powiększenie prowadzenia, jednak drugi wyścig w Wielkopolsce padł łupem Ignasa Gelzinisa, który wskoczył na drugie miejsce w tabeli punktowej.

Podczas szóstej rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe wszystkie samochody będą wyposażone w opony Michelin, które jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo europejskiego cyklu. Umowa ta jest przedłużeniem wieloletniej współpracy pomiędzy producentem samochodów premium oraz francuską firmą oponiarską.

Stefan Biliński: - Jestem optymistycznie nastawiony przed ostatnią rundą pucharu w Brnie. Cieszę się, że w Poznaniu wszystko poszło dobrze i udało mi się powiększyć przewagę. Plan został więc wykonany i mam nadzieję, że w Czechach nie pojawią się żadne problemy techniczne, które mogłyby pokrzyżować walkę o dobry wynik. Tor w Brnie jest moim ulubionym, więc z niecierpliwością czekam na wyjazd na wyścigi i oczywiście mam nadzieję, że wszystko skończy się szczęśliwie.

Adam Gładysz: - Bardzo się cieszę, że po zaledwie kilku dniach wracamy za kierownicę samochodu wyścigowego. Jestem bardzo zmotywowany przed ostatnią rundą w Brnie i z optymizmem patrzę na nadchodzące wyścigi. W Poznaniu osiągałem bardzo dobre wyniki, więc liczę, że tutaj uda mu się ponownie powalczyć o zwycięstwo, a także wejść do czołowej trójki w klasyfikacji generalnej. Nieukończone wyścigi w Moście trochę skomplikowały moją sytuację, jednak ostatnio udało mi się odrobić część strat. Bardzo dobrze czuje się za kierownicą mojego Porsche 911, coraz lepiej czuję to auto a zespół Juta Racing wykonuje świetną robotę, więc jesteśmy dobrze przygotowani na finał sezonu.

VII runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 3 października, 13:50 - 14:25 - sesja kwalifikacyjna
Sobota 4 października, 09:00 - Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Sobota 4 października, 12:40 - Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche On Track | Auto 24 Ring | Granice wytrzymałości

Porsche On Track | Auto 24 Ring | Granice wytrzymałości